Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Motokrosař odjel do Madridu autem za slávou

14 2006
Praha - Bydlí v malé vesničce Znosim u Prahy, ale dnes nakoukne do velkého světa. Jezdec freestyle motokrosu a milovník akrobatických kousků Libor Podmol se popere s nejlepšími jezdci planety. Mladý Čech dostal pozvánku na jeden z nejprestižnějších závodů planety – Red Bull Xfighters.

Nejlepší z nejlepších se představí v Madridu. Deset elitních letců na motorkách. Hvězdy z Ameriky, které si salty na motorce vydělávají miliony dolarů. A mezi nimi i dvaadvacetiletý Podmol.

Závod konaný v býčí aréně Las Ventas v Madridu je televizními stanicemi přenášen do celého světa. Na české obrazovky přinese přehlídku akrobatických kousků na motorkách ve čtvrtek ve 23.25 televize Prima, přímý přenos poběží od 22 hodin na stanici Eurosport 2.

"Zatím si ani neumím představit, jaké to bude. Vždycky, když na to pomyslím, tak se mi začnou potit ruce," směje se jezdec, kterému se přezdívá "Mouka".

Na podobné akce většina hvězdných jezdců dorazí letadlem jen s jednou taškou. V ní pár triček, dres na motorku, helma a několik plastových doplňků na svůj stroj. Z letiště transport do luxusního hotelu, v aréně čeká připravený nový stroj. Podmol vyrazil do Madridu už v pondělí.

Jenže autem. "Vezu si svoji motorku," vysvětluje. "Ve Španělsku je nějaký problém se Suzuki, na níž jezdím. Proto mám v kufru dodávky naložený i stroj Švéda Johanssona," říká Podmol, který se na cestu do Španělska vydal s kamarádem, aby se mohli střídat v řízení.

Své účasti na galashow v Madridu zprvu nechtěl věřit. "Volal mi Michal Brabec, který pracuje ve španělském Red Bullu, který akci pořádá. Ptal se mě: Víš, kdo pojede na Xfighters? A já na to, že myslím, že vím. On začal vyjmenovávat ta hvězdná jména a pak řekl:  Podmol. Nemohl jsem tomu uvěřit."

 Podmol, jehož otec byl v minulosti také vynikajícím jezdcem v kategorii enduro, má pro své madridské představení připravenou jednu lahůdku. Poprvé před lidmi se chystá předvést back flip (salto vzad) na dlouhou vzdálenost. Zatím létal jen na závodech a exhibicích asi jen na osmimetrovou vzdálenost, teď bude odrážecí rampa od dopadu vzdálená zhruba 22 metrů!

"Teď jsem byl ve Francii trénovat u kamaráda. Skákal jsem tam skoro pořád, dost jsem se připravil. Věřím, že se mi back flip v pohodě povede," říká.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze