Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosař Čepelák si polepšil a míří za obhajobou titulu

Motokros, ilustrační foto | foto: iDNES.cz

29 2010
Loni rozhodl o svém titulu v prestižní motokrosové třídě MX3 Open až v posledním podniku seriálu mistrovství republiky. Letos míří Jiří Čepelák za obhajobou a jeho pozice se zdá mnohem pevnější než před rokem. Před druhým Zarembou drží náskok 36 bodů.

Jeho stroj Yamaha se vynořil ze zatáčky, startovní číslo 1 se kolejemi v hlubokém blátě blížilo do cíle. Jiří Čepelák zvedl motorku na zadní kolo a rukou mávl ve vítězném gestu jako fotbalista po vstřeleném gólu.

Tuhle jízdu sice nevyhrál, ale i po třetím místě dobře věděl, že se přiblížil k obhajobě mistrovského titulu v prestižní motokrosové třídě MX3 Open.

"Pravidelně dojíždím v absolutní špičce, a tím se mi daří zvyšovat na čele náskok," řekl Jiří Čepelák.

V letošních osmi jízdách šampionátu ještě ani jednou neskončil hůře než třetí, teď ve Vranově při první jízdě zapsal první vítězství sezony a nad všemi soupeři tam dominoval i celkově.

"Trať ve Vranově mi sedí, těšil jsem se. Vyšla mi kvalifikace, ale v jejím průběhu jsem se po ošklivém pádu zranil," líčil Čepelák. "Pohmoždil jsem si levé předloktí, narazil žebra a celá záda." V tomhle stavu vyrukoval do první jízdy, v níž se po dobrém startu propadl na třetí příčku a jezdil zhruba pět vteřin za duem Michek – Žerava.

Oba soupeři však chybovali a vyklidili pozice. "Já jsem se soustředil právě na to, abych po vydatném dešti na rozbahněné trati chybu neudělal. Hlavně jsem se chtěl vyvarovat pádu," uvedl Jiří Čepelák.

Jen pro představu, aby se vůbec mohlo závodit, musela neuvěřitelně bahnitý okruh upravit těžká technika.

Do druhé jízdy vyrazil Čepelák jako vedoucí muž, ale brzy se před něj dostali stejní jezdci. Michek s Žeravou už se předjet nenechali, kolínskému motokrosaři ale i třetí figura stačila k celkovému vranovskému prvenství a upevnění postavení na čele seriálu.

Do jeho konce chybějí čtyři jízdy a Čepelák vede o 36 bodů před Zarembou, s nímž přitom letos ještě ani jednou neprohrál. Titul je blízko...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze