Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Hengelu to mám velice rád, těší se na start Červený

Marek Červený během závodů v Hořicích. | foto: www.horice.org

5 2018
Motocyklový závodník Marek Červený vstupuje do nové sezony v seriálu IRRC. Znovu se představí v nejsilnější kubatuře supebiků. Tam začal jezdit v minulé sezoně a hned v ní dokázal získat druhé místo v celkovém hodnocení, což byl velký úspěch.

Červený by v letošní sezoně chtěl minimálně navázat na stejné umístění. Sezona začíná na jeho oblíbené trati, když se jede v holandském Hengelu.

„Tu trať mám opravdu velmi rád, navíc tam chodí spousta diváků. To je velmi dobré. Opravdu se hodně těším na první závody v seriálu IRRC,“ říká před startem Červený. Ten v loňském roce obsadil v Hengelu čtvrtou příčku v prvním závodě a třetí skončil v druhém. A byli to pro závodníka s oblíbeným číslem 45 první stupně vítězů v královské kategorii superbiků.

Program seriálu IRRC

  • 5. a 6. května Hengelo (Nizozemsko)
  • 16. a 17. června Těrlicko (Česko)
  • 6. až 8. července Imatra (Finsko)
  • 27. až 29. července Chimay (Belgie)
  • 18. a 19. srpna Hořice (Česko)
  • 22. a 23. září Frohburg (Německo)

Mimo IRRC: 300 zatáček Gustava se jede na legendární trati v Hořicích 19. a 20. května. Červený na domácí trati chybět nebude.

Červený začal letošní sezonu už na závodech na Masarykově okruhu v Brně, kde se jela na začátku dubna Jarní cena. Tam skončil Červený na šestém a čtvrtém místě. „Kluci jezdí na motodromu častěji než já, takže jsem neměl šanci je porazit. První závody beru pozitivně, ale už se těším na přírodní okruhy,“ vypráví Červený.

Do Nizozemska odjížděl se svým týmem už ve čtvrtek. „Doufám, že forma bude dobrá. Vůbec nevím, kam se posunula konkurence. Až právě první závody napoví, jak na tom jsme. Doufám, že budeme schopni zajíždět dobré výsledky,“ věří před začátkem mistrovství Evropy na přírodních okruzích Červený. Mimo něj se v Hengelu představí další čtveřice českých závodníků. Bez šance na dobré umístění nebude Kamil Holán, který to má velmi rád v Hořicích. Dalšími, kdo se v seriálu IRRC představí, budou Pavel Tomeček, Aleš Nechvátal a Tomáš Borovka.

Největší naděje na nejlepší umístění budou však vkládány do Červeného. „Je jasné, že máme ty nejvyšší ambice. Chtěli bychom se posunout a šampionát vyhrát, ale nikdy nevíte, co se stane,“ uzavřel Červený, jehož dalšími závody po Hengelu budou až hořické zatáčky.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze