Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motocyklová federace zažaluje ministra

6 2000
P r a h a - Zástupci České motocyklové federace (ČMF) podají podnět k zahájení trestního stíhání pracovníka Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ladislava Nedorosta a ministra Eduarda Zemana, kteří se podle nich protiprávním způsobem snaží zvýhodnit u mezinárodních orgánů Autoklub České republiky (AČR) na úkor jejich organizace. ČTK to sdělila generální ředitelka ČMF Petra Světlíková.

Spor o to, která organizace bude zastupovat český motocyklový sport ve světě, se táhne od počátku devadeátých let. V roce 1997 například tehdejší předseda ČMF Jaroslav Ježek obvinil prezidenta AČR Romana Ječmínka, že zfalšoval dopis s podpisem bývalého ministra financí Ivana Pilipa, odeslaný do sídla Mezinárodní motocyklové federace (FIM).

"Domníváme se, že za jednáním státních úředníků se skrývá snaha AČR zmocnit se finančních prostředků plynoucích ze státního rozpočtu. Aby mohlo dojít k přesunu peněz do Autoklubu, musela by být ČMF zbavena statutu 'sportovní autority' u Mezinárodní motocyklové federace," píše Světlíková. Podle ní se Zeman a Nedorost osobně angažují v přechodu zmíněné autority na Autoklub.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze