Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mosley chce za svého nástupce bývalého šéfa Ferrari Todta

28 2009
Prezident Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley údajně odolává tlaku ze strany členů FIA, aby opět kandidoval na funkci. Mosley však hodlá dodržet plán o odchodu, který oznámil před letošní sezonou F1 a označil svého nástupce. Tím má být bývalý šéf týmu Ferrari, francouzský manažer Hean Todt.

Francouz Todt, který v březnu po 16 letech opustil Ferrari, má k Mosleymu velmi blízko. Odstupující funkcionář by si tak jeho prostřednictvím mohl udržet vliv.

Devětašedesátiletý Mosley se původně hodlal znovu ucházet o setrvání ve funkci i na páté volební období, ačkoli vloni prohlašoval, že svůj post opustí. Kvůli zažehnání sporu s FOTA však od svého záměru ustoupil a podle médií se měl dokonce s předstihem stáhnout z formule 1.

V rozhovoru pro Sunday Times však Mosley nevyloučil ani možnost, že by přece jen na svou funkci znovu kandidoval. Nelíbí se mu totiž chování zástupců FOTA, když mimo jiné předsedu FOTA a prezidenta Ferrari Luku di Montezemola vyzval, aby se mu veřejně omluvil za to, že ho nazval diktátorem.

"Udělali chybu, že tancovali na mém hrobě dříve, než jsem byl pohřben. A já tu přitom stojím zdravý jako řípa. Jsem pod tlakem, abych se znovu ucházel o znovuzvolení," uvedl Mosley. "Udělám, co bude nutné. Není v mé povaze, abych se vzdával bez boje," dodal.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze