Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moskva zažije show s během o milion dolarů

19 2003
Moskva - Ten nejrychlejší si za deset vteřin běhu vydělá půl milionu dolarů, skoro 15 milionů korun. Vrcholem zítřejšího atletického mítinku Moskevská výzva na stadionu v Lužnikách bude něco nevídaného: běh na sto metrů o milion dolarů, necelých 30 milionů korun. Pro srovnání: o stejnou prémii šlo v letošní Zlaté lize. Série šesti mítinků trvala celé léto.

Mistr světa Kim Collins, světový rekordman Tim Montgomery i mistr Evropy Dwain Chambers budou na startu. Milionový mítink má Moskvě pomoci v boji o olympijské hry 2012, jejichž pořadatel bude zvolen za dva roky.

Kromě hlavního závodu bude už na programu jenom sedm dalších disciplín. V nich se však objeví spousta dalších slavných jmen: třeba mistři světa El Guerrouj, Olsson, Whiteová, Mutolaová a Barberová.

Moskevský starosta Jurij Lužkov slíbil dobré počasí. Kdyby se na obloze objevily mraky, hodlá je rozehnat letadly. Závody doplní vystoupení ruských popových hvězd. Pro příští ročník už pořadatelé vyjednávají s agenty Madonny a Michaela Jacksona.

Má přijít 55 000 lidí. Přestože nejlevnější lístky stojí v přepočtu asi 300 korun, VIP vstupenky jsou dokonce za devět tisíc.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze