Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Montgomerie nastoupí za Evropu proti Asii a bere jedině vítězství

Royal Trophy 2010, kapitáni Naomiči Ozaki - Asie (vlevo) a Colin MOntgomerie - Evropa. | foto: AP

7 2010
Nic než vítězství, takový plán vyhlásil evropský kapitán Colin Montgomerie pro Royal Trophy, o kterou se jeho tým střetne od pátku do neděle v Thajsku proti domácí Asii. Ostrý test před zářijovým Ryder Cupem pojal Skot netradičně: bude sám hrát.

Naomiči Ozaki zůstane v tradiční roli nehrajícího kapitána a nemá důvod se plány soupeřů znepokojovat. "Jsem velmi spokojen, vždyť moji hráči mají dost zkušeností z minula," připomněl nepřímo loňskou výhru 10:6. "Nemám jim moc co říct. Vědí, co mají dělat," dodal populární "Joe".

Oba šéfové po sobě na tiskové konferenci v Amata Spring Golf Clubu navzájem házeli úsměvy, ale nezakryli jimi prestiž, jakou utkání má. Mimo jiné ho budou přenášet televize ve stovce zemí světa.

složení týmů pro royal trophy 2010

Asie: Naomiči Ozaki (Jap./nehrající kaptán), Charlie Wi (Kor.rep.), Liang Wen-čchong (Čína), Koumei Oda, Rjo Išikawa (oba Jap.), Thongchai Jaidee, Prayad Marksaeng (oba Thaj.), Jeev Milkha Singh, Gaganjeet Bhullar - na snímku (oba Ind.).

Evropa: Colin Montgomerie (Skot./hrající kapitán), Sören Kjeldsen (Dán.), Simon Dyson (Angl.), Pablo Martín (Šp.), Henrik Stenson, Robert Karlsson, Alexander Norén, Peter Hanson (Všichni Švéd.).

Montgomerie kontroval tím, že i v jeho výběru je dost hráčů, kteří se podíleli na vítězstvích v Royal Trophy. Evropa vyhrála první i druhý ročník na témže hřišti na předměstí Bangkoku, kde se bude hrát ještě napřesrok popáté. Pak se klání přesune do Evropy.

Skotský hrající kapitán je ovšem pod tlakem, protože s prohrou by musel žít do září, než ve velšském Celtic Manor nadejde čas duelu s Američany: "Bude důležité odstartovat rok Ryder Cupu vítězstvím a pro evropský golf bude důležité vyrazit ostře vpřed."

To prohlásil s vědomím, že protivník má ve svém středu spoustu hráčů, jejichž výkonnost jde neustále nahoru.

Royal Trophy 2010 - Gaganjeet Bhullar z týmu Asie, trénink.

K tomu, že se v šestačtyřiceti letech rozhodl reprezentovat kontinent, "Monty" podotkl: "Výkonnost na tuto úroveň mám. Budu moci snáze pozorovat, co se děje kolem mě, rozdělení do dvojic už mám."

Muž, jenž hrál individuální turnaj nejvyšší úrovně v roce 2007, se hodlá v tomto roce zaměřit na zkoumání jamkové hry a na tlak, jaký s sebou nese. "Jamkovka a hra na rány, to jsou dvě velmi odlišné formy golfu," uvedl.

Royal Trophy začne v pátek zápasy ve formátu foursome, v sobotu se hrají fourbally a v neděli singly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze