Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Moje silnější závody teprve přijdou, věří Janečková. Teď ji čeká skiatlon

Iva Janečková | foto: archiviDNES.cz

21 2009
Jako seznamovací závod brala česká běžkyně na lyžích Ivana Janečková úvodní klasickou desítku na MS v Liberci. Konečné třiačtyřicáté místo jí uspokojit nemohlo, ale její pocity z trati byly dobré. "Ty tratě se mi líbí," řekla po prvním závodě.

Hodně běžkařů si stěžovalo, že tratě ve Vesci jsou extrémně náročné. Ivana Janečková to po první ostré zkušenosti tak dramaticky nevidí.

"Samozřejmě jsou tady těžké tratě. Ale na mistrovství světa nemůžeme čekat nic lehkého, to bývá všude náročné. Abych řekla pravdu, mně se ty tratě na klasiku líbí," pochvalovala si.

Nevadí jí ani dva kopce, se kterými se musí lyžaři popasovat. "Nejsou to žádné kopce "zalamováky". Pokud na to člověk má a má dobrou mázu, tak se dají v pohodě vyjet."

První závod mistrovství doprovázelo sněžení. Podle Janečkové ale trati neublížilo. "Stopa byla tvrdá a nový sníh v ní nevadil. Pokud nefouká silný vítr, tak je to dobré."

Ivana si pochvalovala i atmosféru závodu. "Atmosféra byla opravdu výborná. Jsem ráda, že čeští fanoušci přišli a byli slyšet. Já jsem tajně doufala, že nakonec přijdou. Vždyť mistrovství je u nás tak jednou za život a jsem ráda, že i přes ty ceny diváci za vstupenky zaplatili a přišli se podívat."

Jediný stín se mihl přes tvář jinak zcela spokojené Ivany pouze při hodnocení vlastního umístění. "Přesto jsem se svým výkonem relativně spokojená. Já si nejvíce věřím na skiatlon a uvidíme, co se přihodí při třicítce skejtem," nermoutila se ze 43. příčky dlouho.

Závod, od kterého si slibuje nejvíce, zahrnuje 7,5 kilometru klasickou technikou a 7,5 kilometrů volně. Začíná ve středu ve 13 hodin a můžete ho sledovat v on-line reportáži.

Autor:


Nejčtenější

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.czmobilní verze