Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moderní gymnastky braly jen prvenství

19 2003
České Budějovice - Byla to ukázka síly. Českobudějovický klub moderní gymnastiky vyhrál skoro všechno. Při mezinárodních závodech Citroën Cup exceloval. Přitom nemohly kvůli nemoci či zranění závodit reprezentantky Červenková Pavelková nebo Kubalová. "Měla jsem to snadnější," podotkla vítězka Kateřina Kopáčová.

Jako účastnice mistrovství světa potvrdila postavení favoritky. Mohla jí konkurovat Polka Rynkowská, která také závodila na MS v Budapešti, ale Kopáčová ji jasně porazila. Polka byla druhá.

Kategorii juniorek vyhrála juniorská mistryně republiky Lenka Traplová. I ona měla velký náskok. A podobně si vedla Martina Krlínová z Máje v soutěži mladších nadějí.

Přitom se závodnice Máje jen jednou v týdnu před startem doma dostaly do haly s vysokým stropem. Většina z nich má sestavy s vyhazováním náčiní do výšek, které jinde nacvičit nemohou. Jen ať si teď někdo neřekne, že halu s vysokým stropem už nepotřebují, když jim to jde na první místa i bez ní. "Mezi staršími nadějemi nám první místo uteklo," připomněla šéftrenérka Máje Ivana Pokorná.

Sama den před závody o půlnoci přivezla účastnici závodů Elišku Čuprovou, startující za Švédsko, po jejím příjezdu do Českých Budějovic na hotel Emausy v Dobré Vodě. Druhý den vstávala v pět hodin a ani třetí den to nebylo jiné. "Tohle je jeden ze závodů u nás na vysoké úrovni," potvrdila Eva Pavelková, která se na chvíli objevila v hale mezi diváky.

Naposledy startovala v Brně v závodě Cefta a vyhrála svou kategorii. V týdnu před Citroën Cupem ji ale skolila teplota. Patří do desítky reprezentantek Máje. Mezi seniorkami jsou ještě Dominika Červenková, Kateřina Kopáčová, Karolína Pospíšilová a Zuzana Kubalová. V lednu k nim přibude juniorská mistryně republiky Lenka Traplová.

Na mistrovství Evropy ve společných skladbách v roce 2005 se připravují Anička Štyxová, Soňa Krivdová a Sandra Nahalková. Mezi nadějemi jsou v reprezentaci Gabriela Cifreundová a Tereza Šimáčková.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze