Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moderní, atraktivní, zábavný. Televizní basketbal oblékne nový kabát

Děčínský rozehrávač Matej Venta střílí na ústecký koš přes Kwamaina Mitchella. | foto: Karel Pešek, MAFRA

28 2014
Mattoni NBL v novém kabátě. To je heslo, které předznamenává změnu, ne snad přímo revoluční, ale určitě evoluční. Přímý přenos severočeského derby mezi Slunetou Ústí nad Labem a BK Děčín bude naznačí změny v televizních přenosech z českého basketbalu.

Neděle 30. března, 16:00 - začátek přímého přenosu z ligového derby o sever Čech na na obrazovce ČT Sport. A také den obrody. 

"Chceme ve spolupráci s Českou televizí posunout přenos o kus dál a zvýšit jeho atraktivitu," prohlašuje Zdeněk Bříza, předseda Asociace ligových klubů.

Co by ale mělo diváky k obrazovkám přilákat? "Já bych si samozřejmě přál, aby to byla atraktivní hra. Ta už ale dnes sama o sobě nestačí. Musíme k televiznímu přenosu přistoupit jako k celku a nabídnout divákovi zajímavý produkt," říká Bříza.

Česká televize v neděli vyšle kamerový jeřáb, který divákům nabídne atraktivní pohledy shora. Moderátora utkání doplní spolukomentátor a reportér s odborníkem ve studiu. Na facebookovém profilu České basketbalové federace pak budou moci průběh utkání glosovat diváci a jejich vybrané postřehy bude Česká televize promítat přímo do vysílání.

"Nabízíme tak fanouškům možnost vyjádřit se přímo v průběhu utkání k tématům, která se zápasu bezprostředně týkají. Navíc budou moci volit i hvězdu utkání," připomněl Zdeněk Bříza další novinku. Na Facebooku ČBF totiž bude možnost dát hlas hráči, který si podle fanoušků zaslouží ocenění.

Pauzy, ve kterých palubovka osiří od basketbalistů, zkrášlí svým vystoupením profesionální tým Mattoni cheerleaders, které by se v budoucnu měly stát nedílnou součástí hlavních utkání Mattoni NBL.

"Diváky navíc nebudou rušit namalovaná hřiště pro jiné sporty. Do Ústí speciálně pro přenos necháváme přivézt čistě basketbalovou palubovku. Doufám, že tento koncept diváky osloví," těší se na nedělní premiéru Zdeněk Bříza.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze