Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mlynář končí na silnici, láká ho terén

5 2006
Valtice - Na začátky sezon je cyklokrosař z Valtic na Břeclavsku Zdeněk Mlynář specialista. Před dvěma lety vyhrál v Belgii první závod Světového poháru a jako první Čech oblékl trikot pro vedoucího jezdce seriálu. Dařilo se mu i loni a nezahálí ani letos. Vyhrál první dva závody českého poháru Budvar Cup a při startu Světového poháru v Belgii dojel sedmý, nejlépe z českých jezdců.

"Doma se mi daří, ten svěťák už byl trochu horší," povzdechl si Mlynář.

Ale v Belgii jste skončil sedmý, to přece není tak špatné, ne?

Je to dobrý, ale nepovedl se mi start a po závodě jsem věděl, že jsem měl na víc.

Přesto se dá říct, že se vám vstup do sezony opět povedl. Letos jste se v létě kromě na silnici představil i na horských kolech. Byla to jen zkouška, nebo je to dlouhodobější záležitost?

Na silnici jsem jel naposledy v červnu a rozhodl jsem se, že už ji úplně vypustím. Budu pokračovat jen v cyklokrosu a na horských kolech.

Proč?
Protože v Česku už se mi na silnici nelíbilo závodit. Je tu jeden silný tým a ostatní jednotlivci se proti němu nemají šanci prosadit. A než abych jezdil pátá místa, kde už ani nejsou atraktivní ceny, tak jsem to radši zabalil. Navíc horské kolo mě opravdu chytlo, je to hezčí disciplína než silnice. Cyklokros a horské kolo se jezdí v terénu a to mě baví víc. Navíc je to vhodnější kombinace.

Letos by se měly závody Světového poháru jezdit o deset minut déle, tedy sedmdesát minut, že?
Je to tak, že když startuje s hlavní kategorií také třiadvacítka, bude trvat závod i nadále pouze šedesát minut. Jinak to bude delší. Bude to zajímavější. V závěru totiž dochází síly a je tam znát každá minuta.

A vám osobně to vyhovuje?
Mně to nevadí. Já už jsem starší závodník (Mlynářovi je 29 let), takže vytrvalost bych měl mít dobrou.

Co si dáváte do sezony za cíle?
Mám teď dobře rozjetý Budvar Cup, takže bych ho chtěl zkusit vyhrát. Potom uspět na mistrovství republiky, a kdybych se ve svěťáku dostal celkově do desítky, byl by to super výsledek.Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze