Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mlha nad Whistling Straits si s hráči pohrává a testuje jejich psychiku

Mlha narušuje program PGA Championship

14 2010
Starty obou hracích dnů na PGA Championship musely být kvůli mlze odloženy o tři hodiny. Příprava na hru se v takových situacích výrazně komplikuje.

Skvělé první kolo, uslyšel Simon Khan, když v pátek zvládl dohrávku prvního dne. "No, a teď podepiš skórkartu a můžeš vyrazit na odpaliště. Začínáš za osm minut," zněla další slova. Anglický vítěz BMW Championship z londýnského Wentwortku v pátek odehrál 29 jamek.

I start pátečního programu, který měl dohnat tři hodiny zpoždění, byl na dvě hodiny a čtyřicet minut odložen ze stejného důvodu - ranní mlha nad hřištěm. Další odložení rozhodilo startovní časy a tím i přípravu hráčů.

Whistling Straits, PGA Championship,mlha

Mlha nad hřištěm Whistling Straits.

"Tohle ráno nebylo moc příjemné," řekl Matt Kuchar, jenž se po dohrávce tří jamek prvního kola dostal do vedení turnaje, pak udělal několik televizních rozhovorů a šel zahájit druhé kolo "Není příjemné vstávat ve čtyři a vrátit se na hotel až v devět večer," dodal s tím, že je velmi rád za to, jak zahrál.

Řada hráč si stěžuje na to, že si mezi hracími dny neodpočinou, rozhozené startovní časy jim například narušují stravovací návyky. A jít hrát poslední major sezony s plným nebo prázdným žaludkem po pěti hodinách spánku, to má k ideální přípravě docela daleko.

Whistling Straits, PGA Championship,mlha

Řada hráčů vyplňuje čekání patováním na cvičném greenu. 

"Je to těžké. Víte, že je před vámi dlouhý den a musíte se na to psychicky připravit," řekl Dustin Johnson, jenž patří mezi ty, kteří si zatím s nástrahami hřiště Whistling Straits dokáží poradit. Ale i on má letos za sebou jeden výbuch - do finálového kola US Open v Pebble Beach vstupoval s náskokem tří ran, nakonec však zahrál 82 ran a o titul přišel.

Whistling Straits, PGA Championship,mlha, trofej

Trofej pro vítěze PGA Championship.

S kým dohrávka prvního kola zamávala, je zkušený Darren Clarke ze Severního Irska. Na posledních šesti jamkách připisoval pět ran, v krátké pauze před druhou osmnáctkou se stihl oklepat a zahrál 70 ran.

"Náročný den, ale tak to bývá, když bývá hra přerušována nebo odkládána," řekl Clarke. "Asi jsem vykročil do dne špatnou nohou," dodal.

Whistling Straits, PGA Championship, D.A. Trahan

"Příprava" D.A. Trahana. 

Někteří hráči si při čekání prodlouží přípravu na putting greenu, jiní si vytáhnou notebook a dávají příspěvky na Twitter či Facebook nebo hrají hry. Cílem je zůstat v psychické pohodě a přitom neztratit moc energie. Té je totiž na šest a půl kilometru dlouhé a velmi náročné hřiště potřeba co nejvíc. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze