Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladý nahrávač se role tahouna mužstva nebojí

23 2006
Ostrava - Poněkud divoké léto prožívá volejbalový nahrávač Juraj Zaťko. Střídá slovenskou reprezentaci juniorů a mužů a k tomu se tento týden poprvé zapojil do přípravy mistrovského DHL Ostrava. Byť jemu teprve 19 let, v příští sezoně má táhnout ostravské mužstvo. Čeká ho extraliga, ale také Liga mistrů.

Juraj Zaťko se toho nebojí. "Kdybych tady šel s tím, že to nezvládnu, tak bych tady ani nechodil," prohlásil. "Jednoduché to určitě nebude, určitě přijdou i tmavé momenty, ale budu se snažit, aby jich bylo co nejméně."

Užil jste si aspoň trochu prázdniny?
Vůbec. Připravoval jsem se se slovenskými juniory, za mužskou reprezentaci jsem v minulých dnech odehrál celou Evropskou ligu. Teď jsem do čtvrtka v Ostravě. Během dvou měsíců střídám tři mančafty a chystal jsem se na tři velké akce. Na zářijové mistrovství Evropy juniorů, na Evropskou ligu dospělých a s Ostravou na Ligu mistrů.

Zvládáte to?
Je to divoké, ale určitě mi to něco dá. Je to životní zkouška, i když trochu crazy.

Střídat tři mužstva je určitě problém.
To je, jednoznačně. Nejde jen o mančafty, ale i o systém hry, o jiné míče, haly, trenéři jsou různí.

Hlava vám to bere?
Zatím to jde.

Do Ostravy jste přišel z Malacek. Klub jste změnil poprvé?
Kdepak. Už je to můj třetí přestup. První ale opravdový. Ostatní byly vynucené. V Interu Bratislava, kde jsem začínal, a pak ve Slovenské technické univerzitě Bratislava se tým rozpadl.

Malacky hrají dál?
Zatím ano. Už několikrát mě ale napadlo, že všude, kde jsem byl, tak klub zrušili...

Co pro vás přestup do Ostravy znamená?
Je to pro mě čest a závazek. Velká výzva.Budu se snažit, abych nezklamal.

Překvapil vás zájem Ostravy?
Trochu. Měl jsem ale nabídky i odjinud. A ta ostravská nebyla jediná z některého mistrovského celku, nebo z klubu, který hraje Ligu mistrů.

Je pro vás Liga mistrů lákadlem?
Je, i když to bude náročné na cestování. Už jsem něco podobného zažil. Generálkou na Ligu mistrů pro mě byla Evropská liga. To jsme se slovenským národním týmem byli každý týden v jiném evropském městě. Je to náročné na cestování, na psychiku.

Bude těžké zvyknout si na hru Ostravy?
Věřím, že týmu pomohu, i když zatím jsem s ním odehrál jen dva zápasy se Zlínem. Nevím, jaké to je hrát s novými spoluhráči pod stresem, v napětí. Snad mi pomůžou.

A co styl hry?
Všechny týmy se snaží hrát rychle, ale každý smečař je individuální. Někdo skáče výš, někdo méně. Další udeří do míče rychleji, jiný pomaleji. Je to pořádný guláš.

Stihnete se s mužstvem do začátku sezony sehrát?
Musím. Jednoznačně.

Budete mít před další sezonou vůbec nějaké volno?
Tři čtyři roky už reprezentuji v mládežnických kategoriích a akce jsou vesměs přes léto. Už jsem si zvykl, že mi dovolená o prázdninách nehrozí. Ale vždy jsem aspoň nějaké volno měl, tentokrát nebude žádné.

Autor:


Nejčtenější

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 75 877 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze