Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Mladý jihlavský hokejbalista vybojoval zlato

27 2006
Jihlava - Zlaté double zkompletoval v letošní sezoně jihlavský hokejbalista Pavel Zeman. Po vítězství v soutěži mladších dorostenců jako jediný z mistrovského celku SK Jihlava reprezentoval i na evropském šampionátu v hokejbalu hráčů do 16 let.

"V širší reprezentaci nás kluků z Jihlavy bylo víc, ale na mistrovství Evropy jsem se dostal jen já. Ve výběru neměl zastoupení ani Most, se kterým jsme hráli finále," upozorňuje obránce.

Svou sedmou hokejbalovou sezonu tak považuje za nejúspěšnější. Na reprezentačních soustředěních se hráči sotva poznali, na důslednější sehrání nebyl čas. Přesto si Zeman pochvaluje metody reprezentačního kouče Davida Kuny.

"Určitě jsem pochytil některé formy, které bychom mohli vyzkoušet i s jihlavskými spoluhráči," říká.

I když Kuna trénuje hokejové dorostence, mezi hokejbalisty je nepostavil. "Třeba Slováci v družstvu hokejisty měli," vypozoroval Zeman.

Patnáctiletý jihlavský hráč v národním týmu nastupoval v jedné dvojici s Tomášem Trnkou z Poruby. "Poruba, nebo Třebíč, či Okříšky, které také měly v národním týmu zastoupení, přitom ani nehrají nejvyšší soutěž," poznamenává Zeman.

V rakouském Villachu měli mladí hokejbalisté dokonalé zázemí. Společně se šampionátem šestnáctiletých zde hráli o titul i osmnáctiletí. "Výhodou bylo, že jsme hráli na hokejovém stadionu," uvádí Zeman, kterého na šampionát doprovázeli i rodiče.

Po úvodní porážce se Slovenskem (2:3) trenér hráče dál motivoval. "Museli jsme si zvykat na rozhodčí. Fauly pískali důsledněji než v české lize, takže jsme hráli dost v oslabení," líčí student jihlavského gymnázia.

Zeman nastupoval v první formaci, která měla za úkol bránit v oslabení. "Měli jsme nacvičené signály, takže jsme zbytečně neinkasovali," pochvaluje si. Český výběr následně přehrál Rakousko (4:1) a Švýcarsko (13:0).

"Rakušané asi byli nervózní z atmosféry," přemítá Zeman. Sám však na zápas nevzpomíná rád, prý dělal zbytečné chyby.

Český tým skončil na druhém místě a o zlato se utkal s prvními Slováky. "Soupeř hrál líp, byl techničtější. My jsme měli štěstí, vítěznou branku jsme vstřelili v poslední minutě," připomíná Zeman, který nahrával na první, vyrovnávací gól.

"Hrál jsem víc než polovinu hracího času, a to mi vyhovuje. Když jsem hodně na hřišti, tak se cítím dobře," podotýká.

Zeman se těší, až na konci srpna vyrazí s jihlavskou partou na soustředění. "Pár kluků přechází mezi starší dorostence, ale podařilo se mi přesvědčit právě spoluhráče z reprezentace, kteří jsou z Okříšek a Třebíče, aby si zkusili s námi zahrát nejvyšší ligovou soutěž. Takže posílí náš tým," dodává.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze