Rychlostní kanoistika - ilustrační foto.

Rychlostní kanoistika - ilustrační foto. | foto: Reuters

Mladí rychlostní kanoisté na MS další medaile nepřidali

• 0
Mladí rychlostní kanoisté v nedělním programu mistrovství světa v Pitešti další medaile nezískali.

Nejblíže ke stupňům vítězů byly juniorky Štěpánka Sobíšková s Barborou Galádovou na deblkajaku, které v cíli pětistovky dělilo na čtvrtém místě od bronzu 236 tisícin sekundy. Čtvrtá byla i čtyřkanoe juniorů Antonín Hrabal, Adam Holenka, Jiří Zalubil, Lukáš Franěk.

Den po triumfu na kilometrové trati obsadila juniorská kajakářka Sofie Kinclová sedmé místo na pětistovce. Vedle ní se v sobotu na 1 000 metrů prosadili na třetí pozici Tomáš Sobíšek s Jakubem Brabcem na deblkajaku.

Nejlepším českým výsledkem mezi závodníky do 23 let bylo v Rumunsku šesté místo kajakáře Jakuba Zavřela. Nedávný seniorský mistr Evropy z pětistovky byl šestý na kilometru i poloviční trati.

„Dvě medaile jsou málo, jsme zvyklí na víc. Byli jsme překvapení a zklamaní, že v neděli jsme neměli ani jednu medaili. Pozitivní je, že o přední místa jsme bojovali v mnoha kategoriích,“ uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Pavel Hottmar.