Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mladá plavkyně Štěrbová na Kanálu končí. Kvůli počasí ani plavat nezkusila

Lenka Štěrbová se svým otcem před odletem do Anglie. | foto: Michal Klíma, MAFRA

23 2010
Kvůli špatnému počasí dnes odjede plavkyně Lenka Štěrbová z Anglie, aniž by se pokusila kanál La Manche zdolat. Štěrbová se chtěla pokusit Kanál překonat jako vůbec nejmladší Češka.


A i když proudy byly slabé, tak jí silný vítr a špatné počasí vůbec nedovolily zkusit její možnosti. "Samozřejmě nás to mrzí. Málokdy se stane, aby plavec ani nevyplaval z Anglie," řekl Michal Štěrba, trenér a otec mladé sportovkyně. Ještě včera vyrazil lodivod, který měl Lenku Štěrbovou doprovázet, na moře, aby zjistil aktuální počasí.

"Ale je to bez šance. Nebude plavat nikdo. Radil se i s ostatními lodivody, ale nikdo start nedoporučil," uvedl Štěrba.

Celý realizační tým se tedy vrací zpátky domů. Ale ještě není vyloučeno, že se do Anglie vrátí. I když proudy budou sílit, chce se mladá plavkyně pokusit Kanál přeplavat ještě letos.

"Ve čtvrtek budeme mluvit s lodivodem. Řekl jsem mu, že Lenka je hodně rychlá plavkyně a proudy by jí proto neměly tak uškodit.
Snad se o Kanál ještě letos pokusíme," zadoufal Štěrba.

Jestliže se jeho dcera do Anglie opět vypraví, bude plavat o posledním srpnovém víkendu. Ale bude ji to stát vítězství na mistrovství republiky.

"Pokud se budeme vracet zpátky, musíme mít stoprocentní jistotu, že poplave. Lenka teď vede bodování mistrovství republiky, ale když na něm nepoplave, přijde o titul," poukázal Štěrba.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze