Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mizerný golfový profesionál Kafelnikov brání své chudé krajany

Jevgenij Kafelnikov v nové golfové roli. | foto: russianopen.ru

26 2010
Moc slávy v golfu neudělal, ale prokázal charakter. Bývalý tenista Jevgenij Kafelnikov, jenž před pěti lety proslul jedním z nejhorších výsledků golfového profesionála na mezinárodní scéně, se postavil proti praktikám v ruském golfu.

Bývalý světový hráč číslo jedna, ale samozřejmě v tenise, zrušil svou účast na golfovém mistrovství Ruska kvůli nestoudným finančním požadavkům. Ne že by na něj sám neměl, ale solidarizoval se s ostatními ruskými hráči.

Organizátoři na nich požadovali startovné ve výši 24 000 rublů (to je asi 16 tisíc korun).

"Nejde o to, že by mi bylo líto zaplatit dvacet tisíc, ale spousta dobrých hráčů si to dovolit nemůže. A bez toho je do soutěže nepustí, protože nesplňují věková kritéria. Už je jim přes třicet let. Přitom těm mladým by hra v takové konkurenci prospěla," citovala agentura ČTK Kafelnikova, který si tenisem vydělal téměř 24 milionů dolarů.

Když ukončil kariéru, váhal Kafelnikov, na jakou dráhu se dá. Chvíli se rozhodoval mezi golfem a pokerem. "Golf me víc přitahuje. Je tam prostor pro neustálé zlepšování. Golfem jsem stále lepší a lepší, to mě neustále vzrušuje," uvedl v květnovém rozhovoru pro BBC.

Takové zlepšení, aby se dostal aspoň do domácí špičky, ještě šestatřicetiletý hráč potřebuje. Když v letech 2005 a 2008 startoval na turnaji Russian Open, jenž byl součástí European Tour, skončil poslední a předposlední.

Zvlášť jeho první start před pěti lety byl vlastně ostudou. Kafelnikov zahrál v součtu dvou kol čtyřicet ran nad par, padesát za vedoucím mužem po první polovině soutěže, Švédem Fredrikem Widmarkem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze