Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sestry Koželuhovy mají dvě zlaté z mistrovství světa ve ski-golfu

Světové medailistky ve ski-golfu: (zleva) Eva Koželuhová, Emma Cabrerová Bellová a Katharina Dorsheimerová. | foto: Archiv iDNES.cz

9 2016
Nádherným počasím uvítalo rakouské středisko Kaprun / Zell am See třinácté mistrovství světa v moderní sportovní kombinaci ski-golf, kdy se soutěží v obřím slalomu na lyžích a následně hrají dvě golfová kola. Nejvíce se slunce smálo na sestry Evu a Terezu Koželuhovy, nové světové šampionky.

V minulosti se zúčastnili jak špičkoví lyžaři (nejznámější Bode Miller nebo Patrik Järbyn, loňský vítěz a trojnásobný medailista z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování), tak i profesionální golfisté - účastníci evropské Tour.

Mezi zástupci 18 zemí chtěla uspět i česká výprava, která spoléhala zejména na Evu Koželuhovou, mistryni světa a několikanásobnou vicemistryni, dále na překvapení z mistrovství republiky, její sestru Terezu a dva golfové profesionály Jiřího Jandu a Petra Kabáta.

Na umístění na stupních vítězů pomýšlel i český tým ve složení Janda, Kabát, Dalibor Manďák (český šampion 2016), Jan Schovánek a Borek Zakouřil (bývalý lyžařský reprezentant), smíšené páry Eva Koželuhová - Patrik Järbyn, Tereza Koželuhová - Jiří Janda.

Při závěrečném ceremoniálu se české naděje potvrdily a naši zástupci se na pódiu objevili vícekrát.

Tereza Koželuhová

Tereza Koželuhová

Absolutní vítězkou v kategorii žen se stala teprve šestnáctiletá Tereza Koželuhová, která v neuvěřitelně vyrovnané soutěži s vynikající golfovou částí porazila o dvě rány svoji sestru Evu a o další ránu za sebou nechala Španělku Emmu Cabrerovou Bellovou, účastnici golfového Ladies European Tour, sestru světového profesionála Rafaela Cabrery Bella a překvapivě velmi solidní lyžařku.

Sestry jely prakticky shodné lyže (4 setiny pro Terezu), necelé 3 sekundy před Španělkou. První golfový den hrály obě sestry +5, kdy po čtvrté jamce měly shodně +3, Španělka -1 a snížila odstup na pouhé dvě rány.

Druhý den přinesl neuvěřitelné golfové výsledky, a přitom velmi vyrovnané. Tereza zahrála vynikajících -2 (po 9 jamkách dokonce -4), Eva stejně výborný výkon - šla hřiště v paru a Cabrerová Bellová -1. Pro Českou republiku dvě mistryně světa - Tereza (juniorka) v absolutním pořadí a sestra Eva v hlavní ženské kategorii.

Obě sestry Koželuhovy získaly pódiové umístění i v soutěži párů: Tereza s Jiřím Jandou skončili druzí a Eva s Patrikem Järbynem byli třetí, když vyhráli Emma Cabrerová Bellová s Rakušanem Michaelem VonBankem.

Třetí místo v kategorii Pro získal Petr Kabát, kdy po tradičně výborných lyžích zahrál první den hřiště v paru a mohl pomýšlet i na titul a pódiové umístění v absolutní klasifikaci. Druhý den přinesl Petr po menším zaváhání +7 a bylo z toho výborné 3. místo. O pouhé 4 desetiny bodu skončil čtvrtý po golfu +2 a -2 Jiří Janda.

Do medailové sbírky přispěl po vyrovnaných výkonech třetím místem Josef Novák (Masters 2). Český tým obsadil čtvrté místo., když nestačil na týmy z Německa, Rakouska a Švédska.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze