Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Lyžaři svištěli ulicemi Liberce, titul mají Kožíšek a Jakš

O TITULY. Mistry ve sprintu štafet na kolečkových lyžích se stali Kožíšek a Jakš (51 s kamerou na helmě). Na snímku ho stíhají Razým (52) a Bartoň.

8 2012
Atraktivní podívanou sledovali diváci, kteří lemovali ulice Široká a Barvířská v libereckém centru, při závodě mistrovství republiky ve sprintu dvojčlenných štafet na rychlých "kolečkách". V cíli si radostně plácly dva nejvíce favorizované páry Dušan Kožíšek - Martin Jakš z Dukly Liberec a Eva Vrabcová - Karolína Grohová, jež reprezentovaly Královéhradecký kraj.

Muži absolvovali ve dvojici celkem dvacet okruhů s adrenalinovými divokými předávkami, při kterých se naštěstí nikdo nezranil. V čele se dlouho pohromadě držely tři páry z Dukly, až se utrhl Kožíšek a s parťákem Jakšem už soupeřům nedali šanci.

"Závod nebyl žádná procházka, už od začátku jsme se snažili jet úplně naplno. Jen na chvíli mě na prvním místě vystřídal Ondra Horyna, tak jsem si trochu odpočinul a snažil jsem to utrhnout, aby Martin neměl v závěru nějaký problém," popsal vítězný závod harrachovský rodák Dušan Kožíšek.

Stříbrní dojeli Horyna s Razýmem, bronzoví Bartoň se Šrailem. Čtvrtí skončili mezi specialisty-běžci sdruženáři Dvořák se Slavíkem.

Na akci Sport Street show se ukázaly kompletní reprezentační týmy běžců, kvůli zdravotním problémům však chyběli elitní závodníci Bauer s Magálem, sdruženářů i skokanů, představili se i fotbalisté Slovanu či volejbalisté Dukly.

Další podniky domácího lyžařského šampionátu běžců jsou na programu v Liberci ještě o víkendu. Dnes začne na tratích ve Vesci v 10.00 závod na 15 kilometrů na kolečkových lyžích, v neděli čeká lyžaře v 9.30 drsný běh do vrchu na Ještěd po svých.

"Jakš by měl být v těchto mistrovských závodech lídrem. Na kolečkových lyžích by ho měl prohánět Kožíšek, běžecky asi spíš Horyna. Po výborné přípravě na Božím Daru věřím Martinu Jakšovi, že by mohl v nedělním běhu na Ještěd dokonce překonat traťový rekord," odhadoval reprezentační kouč mužů Miroslav Petrásek.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze