Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Praha proti Polabí. Basketbaloví kadeti bojují o titul na Folimance

Ondřej Sehnal, rozehrávač USK Praha | foto: NIJT

25 2014
Buď se pohár pro české basketbalové šampiony do 17 let vydá znovu k Labi, anebo zůstane u Vltavy. Víkendové klání v pražské hale na Folimance určí ze čtyř účastníků toho nejlepšího. Hlavní město zastupují hostitelé z USK a Sokol pražský, Polabí reprezentují obhájci z Pardubic a nováček soutěže z Nymburka.

Mistrovství České republiky pro letošek mění svůj program. Zatímco minulých letech se hrálo systémem každý s každým, letos se čtveřice nejlepších utkává pouze ve víkendovém programu, který začíná semifinálovými zápasy.

Roli favorita a zároveň pořadatelství turnaje si triumfem v základní části extraligy zajistil USK Praha. Jeho úhlavní rival pak přijede z Pardubic - vítěz posledních pěti ročníků v této kategorii.

Kdo by ale podceňoval celky Nymburka a Sokola pražského? Jejich sobotní soupeři určitě ne.

MČR do 17 let

Program

Sobota
13:00 semifinále USK - Nymburk
15:30 semifinále Pardubice - Sokol pražský

Neděle
13:00 o 3. místo
15:30 finále

"Nymburk má ve svém týmu hodně talentovaných hráčů převážně ročníku narození 98. Celou sezonu se zlepšují, to se projevilo v play-off, kdy dokázali vyřadit druhý tým po základní části Plzeň," respektuje Středočechy trenér Tomáš Grepl z USK Praha.

"Sokolíci nám příliš nesedí, ale vybírejte si v nejlepší čtyřce," poznamenává pardubický kouč Jan Procházka.

Sobota slibuje v semifinálových kláních USK - Nymburk a Pardubice - Sokol pražský střet odlišných stylů. Favorité se pokusí vytěžit ze svých hráčských individualit, kterým se postaví týmy sázející na kolektivní pojetí.

A na koho by se měl zaměřit nezaujatý divák?

Na Ondřeje Sehnala, rozehrávače USK a nejlepšího střelce soutěže. Na jeho dva spoluhráče - nadějné křídlo Kryštofa Chaloupku a 207 centimetrů vysokého pivota Filipa Petruželu.

Na pardubické dlouhány Martina Rouba s Karlem Formánkem mladším, východočeského střelce par excellence Jiřího Tkáče či další velkou rozehrávačskou naději Vojtěcha Nalevanka.

Na Michaela Hartiga, nadějného bratrance exreprezentantky Michaly Hartigové. Na třetí rozehrávačské eso turnaje Filipa Čeňka či na teprve patnáctiletého Marka Saviče. Tedy trojici lídrů Sokola pražského.

Na nymburské mládežnické reprezentanty - rozehrávače Eduarda Kotáska s křídelníkem Martinem Kolářem.

Ti všichni (a nejen oni) by mohli o víkendu přinést trochu optimismu fanouškům českého basketbalu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze