Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Českými šampiony v olympijském triatlonu jsou Frintová a Švarc

Vendula Frintová | foto: archiv Venduly Frintové

19 2014
Přemysl Švarc a Vendula Frintová se stali českými šampiony v olympijském triatlonu. Švarc získal v Telči svůj vůbec premiérový titul, když o 21 sekund porazil obhájce titulu Jana Čelůstku. Frintová potvrdila roli favoritky a triumfovala už posedmé.

Závod na olympijských tratích 1500 metrů plavání, 40 kilometrů jízdy na kole a 10 kilometrů běhu se konal v historickém centru Telče a přilehlém parku.

Švarc vylepšil loňské čtvrté místo, na trati byl nejrychlejším běžcem. Čelůstka pro změnu zajel nejlépe cyklistickou část. Z vody vylezl jako první Jakub Kočař, který nakonec skončil až devátý. Jeho bratr Lukáš získal po loňském stříbru bronz.

"Ono se to možná rozhodovalo už na startu, jelikož já jsem tu už týden, co jsem přijel z výšek, zatímco Honza (Čelůstka) se až nyní vrátil z Tater. Měl jsem tedy týden na aklimatizaci a ono to vedro tady dělá divy," uvedl Švarc ve zprávě České triatlonové asociace.

Nejlépe se také vypořádal s vysokou teplotou kolem 35 stupňů. "Měl jsem výhodu v tom, že jsem již letos absolvoval závody italské Grand Prix, kde bylo 45 stupňů," vysvětlil Švarc.

Frintová měla jen devět soupeřek, po cyklistické části se s ní ještě držely Jitka Šimáková a Linda Vítová, v běhu ale na českou jedničku neměly.

Účastnice seriálu mistrovství světa, ve kterém jí patří 14. místo, zvítězila s více než tříminutovým náskokem před Šimákovou, třetí doběhla už se sedmiapůlminutovou ztrátou Slovenka Zuzana Vojteková před Vítovou.

"Ve vodě to skvěle potáhla Jitka (Šimáková) a z vody jsme vylézaly čtyři ve skupince, následně jsme zůstaly tři. Skvěle tam fungovala spolupráce, což bylo výborné. No a v běhu už jsem si běžela to svoje," popsala Frintová.

Mistrovství ČR v olympijském triatlonu v Telči

Muži: 1. Švarc (Slavia VŠ Plzeň) 1:50:37, 2. Čelůstka (Labe Tri Club) -0:21, 3. Kočař (Ekol Elite) -1:05, 4. Řenč (Labe Tri Club) -1:25, 5. Linduška (Tri Club Jindřichův Hradec) -4:05, 6. Volár (OMT Pardubice) -4:35.

Ženy: 1. Frintová (Ekol Elite) 2:04:48, 2. Šimáková (Energy Team) -3:15, 3. Vojteková (SR) -7:24, 4. Vítová (Hisport Team) -8:09, 5. Hlaváčová (Šumavský triatlon) -14:25, 6. Skuhrová (Sportprestiž) -23:39.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze