Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistr v šortkách a s bagem na zádech

31 2000
Ojedinělým výkonem 69 ran v závěrečném kole, tři pod par hřiště na Karlštejně, završil Petr Nič své dva nejlepší golfové týdny. Před deseti dny získal v Karlových Varech titul mistra republiky v kategorii dorostenců a včera přidal i pohár šampiona mezi dospělými v mezinárodním mistrovství amatérů - jednotlivců. "Je to hezké, ale golfu bylo v poslední době nějak moc. Vlastně už tři týdny chodím každý den osmnáct jamek. Teď si dám pauzu až do konce měsíce, kdy se hraje mistrovství světa v Berlíně," pravil Nič, hráč GC Praha, jehož cílem pro letošní rok je uhrát plusový hendikep 1. Zatímco v sobotním chladu, kdy se po Karlštejně proháněl vítr vhodný spíš pro jachtařské závody, jeho spoluhráč Miroslav Holub navlékl kulicha, otužilý Nič si vykračoval v šortkách a teprve na sedmnácté jamce si vzal přes tričko aspoň mikinu. "Na šortky jsem si zvykl, dobře se mi v nich hraje. Měl jsem je i nedávno ve Skotsku, i když tam bylo sotva deset stupňů," vysvětloval Nič svůj neortodoxní přístup. Ten byl znát také v tom, že jeho spoluhráči využívali svých caddies - nosičů nebo spíše vozičů bagů s holemi, kdežto Nič si bag nesl na zádech sám. Kdepak vozík. Na kopcovitém Karlštejně, kterému se někdy říká "hřiště pro kamzíky", statečný výkon. "Kedíka, kamaráda ze školy, jsem měl v pátek a přijde i na finále, ale tentokrát nemohl. Mně ale tahat hole nevadí," tvrdil Nič. "Velký bag nenosím a s tímhle malým můžu klidně přejít i přes green a zkrátit si cestu, což se s vozíkem nesmí. Jen kdyby mě tolik nebolela kolena. Nevím proč, ale z ničeho nic začala v pátek zlobit. Fyzičku mám jinak dobrou a šlapat Karlštejn není tak hrozné. V zimě jsem chodil běhat, také do posilovny a kondičku nemám špatnou." Ani brzké vstávání - v sobotu Nič začínal v 7.50 - šampiona nerozhází. "Za posledních čtrnáct dní jsem kvůli golfu vstával pořád kolem šesté ráno. S tím nemám problém." Prázdniny jsou pro studenta třetího ročníku obchodní akademie se sportovním zaměřením tím pravým časem na golf. "Jak přestala škola, spadly ze mě všechny starosti," říká Nič, ale vzápětí dodává, že na akademii není tak horká půda: "Je to super škola. Máme jenom dvacet hodin týdně a není problém se kdykoli uvolnit. Oni by mě pustili snad i na měsíc."

Výsledky, muži (par 72): 1. Nič (GC Praha) 292 ran (74-73-76-69), 2. Holub (Semily) 296 (73-72-77-74), 3. Lee (Švýc.) 301 (76-76-69-80).

Ženy: 1. Peterková (K. Vary) 303 (78-75-75-75), 2. Kvídová (Štiřín) 304 (76-72-80-76), 3. Dorníková (K. Vary) 324 (81-82-84-77).
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze