Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mistr světa už nechce být ve stínu

4 2003
Ostrava - Stejný atlet, leč s jiným jménem, s jinou státní příslušností. To je letošní mistr světa v běhu na 3000 metrů překážek Said Saif Shaheen. Pod tímto jménem, pod vlajkou Kataru bude největší hvězdou příštího ročníku Zlaté tretry, která se uskuteční na Městském stadionu v Ostravě v úterý 8. června 2004.

Na Tretře běžel už letos, ale to ještě pod jménem Stephen Cherono a v barvách Keni. V Ostravě v běhu na 5000 metrů porazil Hichama El Guerrouje.

"Letos nikdo pět tisíc metrů neběžel rychleji než tito dva atleti při svém souboji v Ostravě," připomněl manažer Zlaté tretry Alfonz Juck.

"A to Shaheen za běh na pět tisíc metrů neměl ani startovné, protože přijel jako specialista na stípl."

Příští rok v Ostravě by měl Shaheen poprvé v roce běžet 3000 metrů překážek. "Zda půjde opravdu stípla je však ještě s otazníkem," upozornil Juck.

"Bude záležet na tom, zda bude moci startovat na olympiádě za Katar. K tomu mu ještě Keňané nedali souhlas."

Účast na ostravském mítinku už ale Saif Shaheen potvrdil. "Letos jsem do Ostravy přijížděl ještě ve stínu jiných výborných běžců, ale příští rok by to už mělo být jinak," řekl.

"Věřím, že si mě budou diváci pamatovat a podpoří mě." Na halovou sezonu, v níž chce běžet tři tisíce metrů na světovém šampionátu v Budapešti, se momentálně připravuje v bývalé vlasti, v Keni.

"Mám za sebou skvělou sezonu, ale teď trénuji tak tvrdě, jak ještě nikdy v životě. Příští rok chci být ještě lepší." Shaheen se nebude zaměřovat pouze na stípl, hodlá běhat i 1500 metrů a 5000 metrů.

"Věřím, že vše dobře dopadne a budu moci nastoupit i na olympiádě v Aténách. To je však v rukou funkcionářů. Já myslím jen na trénink, na Atény budu připravený."

Autoři:


Témata: Alfonz Juck, Ostrava
Najdete na iDNES.czmobilní verze