Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Místo praporků větvičky, a taky kapr. To je letní Vánoční turnaj v Krásném Dvoře

Krásný Dvůr | foto: Pavel Mrhálek

22 2009
Ve statistikách golfové federace výsledky z Krásného Dvora nehledejte. Bylo by to marné. Zapadlé hřiště se šesti přírodními jamkami není ani znormované. Krásy golfu tu však poprvé zakusil nejeden hráč. Dostat se k jamce prvního tříparu, který nemá ani sto metrů, to bylo nějaké radosti.

Ten pocit si tu párkrát do roka mnozí zopakují. Na turnajích, které nemají v české kotlině obdoby. Jen považte: První z turnajů, který se jmenuje Šeříkový, začíná přesně v týdnu, kdy hřiště ukryté v malebném parku blízkého zámku obklopí dokola rozkvetlé šeříky.

"Já mám nejraději ten poslední turnaj," říká Jiří Birman z Karlových Varů. Proč? To není těžké uhodnout. Jmenuje se totiž Prasečí. A kdo by odolal vůni rožněného selete, že?

Teď už zřejmě nikoho nepřekvapí, že léto na polovinu v Krásném Dvoře rozdělil v sobotu turnaj s názvem, který ročnímu období opravdu neodpovídá: Vánoční.

Krásný Dvůr

Že mají v Krásném Dvoře rádi nadsázku, to pochopíte hned před klubovnou. Vánoční stromek obsypaný dárky, z útrob restaurace linou se koledy. A hned vedle z kuchyně vůně smažené ryby. Co by také byly Vánoce bez téhle pochoutky s bramborovým salátem.

A že místo sněhu padá z nebes vytrvalý déšť? Nechť. Je čím se zahřát.

Nesmí se to ale přehnat. Vždyť v Krásném Dvoře se hraje golf. Na hendicapy se sice nehledí, ale pěkně podle pravidel. Hřiště s parem šedesát musíte obejít hned třikrát. Nevadí, alespoň je čas na zastávku v klubovně. Porovnat své skóre s ostatními a šup znovu na hřiště.

Natýčkovat, zamířit líc hole na fangli a... kde je praporková tyč? Místo ní trčí z jamky smrková větev vyšperkovaná vánoční ozdobou. "Tak šťastný a veselý," vítají vás hlasy, když se po osmnácté jamce trmácíte zpátky do klubovny. "Je čas na přípitek." A ceny pro vítěze.

Krásný Dvůr

Zkrátka však nepřijdou ani ostatní. Vždyť jsou Vánoce a k těm patří dárky. "Jé. Eva a Vašek. To jsem si vždycky přála," rozesměje se první z obdarovaných golfistek, jmenovkyně zpěvačky ze slavného dua.

Zašustit papírem dostane postupně šanci každý. Poprvé, podruhé, potřetí... "O víkendu to byl asi nejštědřejší turnaj co pamatuju," připomene mi v týdnu kolega. Už na jiném hřišti. Jen přitakám. Shodneme se: "Vždyť Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze