Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ministr Zeman odmítá žalobu motocyklistů

7 2000
P r a h a - Ministr školství Eduard Zeman nevidí důvod, proč by ho měla Česká motocyklová federace (ČMF) žalovat. Zástupci federace, kteří podali podnět k zahájení trestního stíhání ministra, se domnívají, že Zeman se spolu s pracovníkem ministerstva Ladislavem Nedorostem snaží protiprávním způsobem zvýhodnit u mezinárodních orgánů Autoklub České republiky (AČR) na úkor jejich organizace. Zeman žalobu označil za ukvapenou. "Je to řadu let se táhnoucí souboj o to, kdo vlastně zastupuje motocyklové sporty. Táhne se již přes několik ministrů," řekl Zeman agentuře ČTK.

Zeman dodal, že neví, co si federace slibuje od toho, že bude žalovat jeho nebo ministerstvo školství. Domnívám se, že nemá co vysoudit, to je objektivní realita," podotkl. Spor o to, která organizace bude zastupovat český motocyklový sport ve světě, se táhne již od počátku devadesátých let. V roce 1997 například tehdejší předseda ČMF Jaroslav Ježek obvinil prezidenta AČR Romana Ječmínka, že zfalšoval dopis s podpisem bývalého ministra financí Ivana Pilipa, odeslaný do sídla Mezinárodní motocyklové federace.

"Domníváme se, že za jednáním státních úředníků se skrývá snaha Autoklubu zmocnit se finančních prostředků plynoucích ze státního rozpočtu. Aby mohlo dojít k přesunu peněz do Autoklubu, musela by být ČMF zbavena statutu 'sportovní autority' u Mezinárodní motocyklové federace," uvedla generální ředitelka ČMF Petra Světlíková. Podle ní se Zeman a Nedorost osobně angažují v přechodu zmíněné autority na Autoklub.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze