Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Milionové domácí golfové Grand Finale je tady

Dějiště finálového turnaje Czech PGA Tour, hřiště Kaskáda u Brna. | foto: CzechTourism

7 2010
Vedoucí muž domácí profesionální golfové série nastoupil do jejího finále s mírným hendikepem. Hřiště Kaskáda totiž Viktor Skalle moc nezná: "Hrál jsem na něm pouze jednou, a to extraligu s Čechií. Jediné, co mohu říci, je to, že hřiště bylo výborně připravené, ovšem velmi obtížné."

Nováček okruhu, jenž ještě do loňska hrál golf mezi amatéry, má tedy při Grand Finale těžkou pozici. Turnaj se ode dneška do soboty hraje na tři kola a Skalle může do jisté míry taktizovat. "To teprve uvidím. Pokud by to bylo třeba, tak ano. Jinak se budu snažit hrát podle svého," potvrdil, že si je vědom své pozice.

národní order of merit pgac 2010

1. Marek Nový 377 292, 2. Viktor Skalle 261 575, 3. Petr Skopový 234 884, 4. Ondřej Lébl 220 748, 5. Lukáš Tintěra 191 569.

V předchozích devíti dílech Pilsner Urquell Czech PGA Tour nasbíral do finančního žebříčku 238 783 korun. Průběžně druhý Ondřej Lébl je těsně za ním, od třetího Čechokanaďana Johna Horskyho mají další v pořadí, u nichž žije teoretická možnost uhrát konečné vítězství, už zhruba padesátitisícovou ztrátu.

Viktor Skalle, Czech PGA Matchplay Championship 2010, Ropice.

Viktor Skalle, Czech PGA Matchplay Championship 2010, Ropice.

Grand Finale na hřišti Golf Clubu Brno u Jinačovic má dotaci rovný milion korun a vítěz získá 170 tisíc korun. To odpovídá penězům, o něž se hraje na evropských okruzích Alps Tour nebo EPD Tour. Ještě poslední čtyřicátý hráč v pořadí brněnského turnaje inkasuje pět tisíc kroun.

order of merit czech pga tour 2010

1. Viktor Skalle 238 783, 2. Ondřej Lébl 218 415, 3. John Horsky 191 448, 4. Marek Nový 179 500, 5. Lukáš Tintěra 164 819.

I proto je stále otevřená i situace v národním Order of Merit, kam se započítávají zisky ze všech oficiálních turnajů. V něm vede stejně jako loni Marek Nový, jenž sbíral dílčí úspěchy zejména na EPD Tour.

"Kaskáda je hřiště s nejrychlejšími a nejkvalitnějšími greeny u nás. A já mám takové rád," uvedl vítěz turnaje v Mladé Boleslavi a čtvrtý muž průběžného pořadí domácí série.

Marek Nový, druhé kolo Prague Open 2010.

Marek Nový, druhé kolo Prague Open 2010.

Nový patří do užšího okruhu favoritů. Spolu s ním dále například Lukáš Tintěra, jenž prokázal dobrou formu v týdnu na Czech Challenge v Kynžvartu. Nebo Petr Skopový, jenž před dvěma lety v Kaskádě vyhrál: "Rozhodne momentální forma a nasazení. Poslední tři jamky mohou být ve vypjatých situacích dost náročné."

Petr Skopový, druhé kolo Czech PGA Strokeplay Championship, Telč.

Petr Skopový, druhé kolo Czech PGA Strokeplay Championship, Telč.

Od poloviny října bude možnost měnit pořadí v národním žebříčku PGAC už jen v zahraničí. Starty v silné evropské konkurenci zatím ohlásil Stanislav Matuš, jenž ode dneška rovněž usiluje o prvenství v domácím finále.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze