Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Od dětí po áčko. Bican má ve volejbalovém Karlovarsku pestrou práci

TRENÉR I HRÁČ. Milan Bican má v týmu Karlovarska velké využití. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

24 2016
V pátek přivítal Milan Bican na prvním tréninku ligovou juniorku a v pondělí už s volejbalovými nadějemi VK ČEZ Karlovarsko vyrazil na sedmidenní soustředění. „Máme tady spoustu nadějných kluků,“ říká nově jmenovaný asistent u extraligového áčka.

Sám už o patro výš poslal nedávno jednoho ze svých talentů: Daniela Geršáka.

Další mohou brzy následovat.

Asistent u trenéra áčka, jeden ze čtveřice koučů u volejbalové mládeže a v loňské sezoně také jedna z opor druholigového béčka. Hned několik rozmanitých rolí ve volejbalovém Karlovarsku zastává Milan Bican, vícenásobný držitel titulů mistra republiky či vítězství v domácím poháru.

Jak zvládáte přechod od úspěšného hráče k roli trenéra?
Není to zase až tak těžké, hrát mi zdraví stejně už moc nedovolí. Loni jsem s klukama ještě pár tréninků zvládnul, teď už to ale není tak žhavé a přesměroval jsme se pomalu už na tu trenéřinu. Od svých čtyřiceti jsem toho stejně už moc nenahrál, to až minulá sezona byla pro mě herně celkem nabitá (zasměje se).

Právě. Jak to bude vypadat letos s béčkem, které vás potřebuje?
To je další věc. Loni jsme si dali za cíl, pohybovat se ve středu tabulky a to se nám povedlo. Na pár domácích zápasů nás posílili i kluci z áčka a skvělá byla taky ta atmosféra... Pokud budu moct, určitě půjdu. Jen toho asi nebude letos tolik.

Když máte na starost tolik věcí. Áčko, juniorku, od podzimu startujete v nejvyšší soutěži poprvé také s vaší kadetkou...
...nejsem na to sám, u juniorů budeme pracovat podobně jako loni, se mnou je tam ještě Josef Novotný a Miroslav Křížek, zatáhl jsme do toho trochu i Víťu Maška, takže se o kluky budeme starat ve čtyřech. Já budu mít ale teď o něco víc povinností u áčka jako asistent.

Mládež Karlovarska je už celkem slušně rozběhnutá, že?
Myslím, že se nám tady celkem daří, v juniorce i kadetce máme spoustu nadějných kluků.

Nadějných směrem k extraligovému áčku? Jsou už také tady nějaké výsledky?
První vlaštovkou je Daniel Geršák, který už s námi nejede ani na soustředění a bude trénovat s áčkem, jsme na tom domluvení s Jirkou Novákem (hlavní trenér). Máme tady výborné typy hráčů a kádr, který jsme poskládali, by mohl spolu tak tři, čtyři roky vydržet, to už je pro klub významný příslib do budoucna. Pak by nám sice mohli už malinko chybět nějaké dva ročníky, to je ale úkol pro letošní rok, dostat na volejbal kluky ve věku kolem čtrnácti let.

Kdy bude tedy moct klub alespoň částečně stavět už na svých odchovancích?
Přesnější obrázek si budeme moci udělat až tak za pět let. Uvidíme, jestli se nám bude dál dařit mít dohromady okolo dvaceti kluků jako máme teď. Nabrali jsme toho spoustu, dobře obsazené máme teď třeba ročníky kolem deseti, jedenácti let. Z toho by se už tým povedlo poskládat. Nadšení pro hru mezi nimi je, záleží na tom, kolik z nich bude chtít s volejbalem dál pokračovat, ale rozhodně to nevidím nějak špatně.

Jaké jste vůbec vytkli v klubu cíle pro vaši mládež v nadcházející sezoně?
Určitě udržet pro Karlovarsko extraligu mezi kadety, to je pro nás prvořadý cíl. U juniorů je to stále to stejné - postoupit do extraligy juniorů, byť tady to bude asi hodně těžké.

Permanentka na utkání VK ČEZ Karlovarsko

Domácí i evropský volejbal v jednom! Volejbalové Karlovarsko nabízí permanentky, v sezoně 2016/17 vyjdou na 850 korun. Prodejní místo: Hala míčových sportů u KV areny (Západní 1812, Karlovy Vary) Cena: 850 korun Vstupenka zahrnuje: Vstup na domácí zápasy extraligy včetně play off a také na zápasy evropského poháru. Poznámka: Do 23. září bude předplatné nabízeno přednostně stávajícím držitelům permanentek. V pondělí 22. srpna odstartoval prodej permanentních vstupenek na nadcházející sezonu. Ty platí na všechna domácí utkání VK ČEZ Karlovarsko v české nejvyšší soutěži i v pohárové Evropě. „Permanentka se vztahuje i na zápasy extraligového play off,“ doplňuje manažer klubu Jan Meruna. Vstupenky jsou k dostání výhradně v dějišti domácích zápasů VK ČEZ Karlovarsko, v karlovarské Hale míčových sportů. Prodej probíhá každý pracovní den od 14 do 16 hodin. „Do 23. září budeme nabízet permanentky pouze jejich stávajícím držitelům,“ upozorňuje Meruna. „Pokud si ale předplatné do tohoto termínu neprodlouží, budou jejich místa nabídnuta dalším zájemcům.“ Případné bližší informace o předplatném podá manažer klubu Jan Meruna (tel.: +420 602 266 088, e-mail: meruna@vk-karlovarsko.cz).Najdete na iDNES.czmobilní verze