Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mike Tyson v Praze, pokus číslo 2. Tentokrát přijede, slibuje promotér

Mike Tyson do Prahy přece jen dorazí | foto: AP

11 2010
Praha dostala od Mikea Tysona KO, psalo se po říjnovém pořadatelském fiasku, kdy slavný boxer navzdory velké propagaci do metropole nakonec nedorazil. Teď se velkého sousta chopil nový promotér, vymyslel nový program a slibuje: Zvíře v březnu do Česka přece jen přijede.

Reparát si na starost vzali boxer Ladislav Kutil a bývalý karatista Pavol Mucha, pořadatelé galavečerů bojových sportů Heroes Gate. "Bude to tvrdá robota, ale my ho tu chceme!" vyhlašuje Mucha.

Takže Tyson opravdu přijede?
Setkali jsem se s ním i manažerem, oba nám na to podali ruku, máme to potvrzené. Pravděpodobnost, že Mike přijede, vidím tak na 80 procent.

Smlouva už je podepsaná?
Do čtrnácti dní do Prahy dorazí manažer Carl Holness a doladí se detaily. Nic nebrání tomu, aby přijel, my všechny podmínky splníme, plácli jsme si.

první pokus

Mike Tyson měl původně do Prahy dorazit 19. října a strávit tu šest dnů. Během nich plánoval navštívit dětskou onkologii, zúčastnit se galavečera a zaboxovat si se zájemci na tréninku. Den před příletem oznámil, že akci ruší.

VÍCE ZDE

Co uděláte jinak, aby nedošlo ke stejné komedii jako před měsícem?
Nebudeme kecat a budeme pracovat. Ani minule nic nebránilo Mikově návštěvě, ale promotéři nesplnili podmínky. A to se dotklo i Mikea Tysona, protože akci měl v plánu.

Při prvním pokusu přivést boxerskou legendu do Prahy létaly vzduchem mnohamilionové částky. Teď má taky astronomické požadavky?
Ne, vůbec. Úplně normální částky.

Můžete říct jaké?
Pohybuje se to v milionech, žádné desítky milionů jako posledně.

Rozpočet už máte zajištěný?
Zálohu, kterou musíme složit, máme připravenou a rozpočet zajistíme.

Jak jste hodnotil předchozí pokus? Měl šanci na úspěch?
Říkali jsme hned, že je nesmysl, aby tu Mike pobyl šest dnů. A ty částky - 25 tisíc za židli na Žofíně, 50 tisíc za trénink - to byl nesmysl. Teď tu zůstane jen dva dny, nedovolíme si ho tu držet déle. Budeme mít hodně práce, abychom napravili to první fiasko.

Bude taky akce zaštítěna charitou, nebo půjde čistě o setkání, galavečer?
Ano. Plánujeme účast na akci Heroes Gate, VIP party, trénink s Mikem a mimo to by měl navštívit i onkologii v Motole, tak jak bylo v plánu původně.

Chce se mu do Česka po tom fiasku?
Ano, určitě, nemá problém. Rád přijede a napraví si reputaci. Jeho se taky dotklo, že se na poslední chvíli zrušila ta návštěva. Byl připravený přijet.

Nemáte obavy, že se na vás teď bude koukat s pochybami, dokud boxer opravdu v Ruzyni nezamává na přivítanou?
Určitě bude, tomu se nelze divit. Ale rozhodli jsem se na vlastní pěst.

Máte pocit, že je tu Tyson chtěný, když teď ho všichni berou jako někoho, kdo měl přehnané požadavky?
My se pohybujeme v prostředí bojových sportů a víme, že je to obrovská celebrita. Bude o něj zájem. Jednou jsme slíbili, že ho na akci Heroes Gate přivedeme, teď pro to děláme všechno. Chceme slib splnit, poradíme si s tím.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze