Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mickelson odložil kontroverzní hůl, firma mu promptně dodala tři nové

Phil Mickelson - Waste Management Phoenix Open 2010, první kolo. | foto: Profimedia.cz

26 2010
Zatímco žádná změna nových pravidel o drážkách na holích profesionálních hráčů se nekoná, debata o nich se uklidnila jako bouře ve sklenici vody. Phil Mickelson, jedna z hlavních postav nedávné kontroverze, naznačil důvod - zareagovali výrobci.

Světový hráč číslo tři sice dobrovolně, ale víceméně pod tlakem na morální kredit, vyřadil ze svého bagu kontroverzní wedge Ping Eye 2, s níž hrál turnaj v San Diegu, podobně jako několik dalších golfistů. Sklidil za to ostrou kritiku.

Po kratší herní přestávce přijel Mickelson na turnaj Phoenix Open se třemi novými holemi na krátkou hru. Mají lofty skloněné v úhlech 62, 57 a 52 stupňů. S drážkami u nich není problém, novým pravidlům odpovídají.

"Mohu s nimi hrát spin lépe než s těmi, které jsem používal předtím," uvedl Američan, jenž je po prvním kole turnaje v Arizoně na děleném devětadvacátém místě se ztrátou šesti ran na lídra Camila Villegase.

Nové hole mu dodala firma Callaway a navzdory výsledku dal Mickelson najevo, že starou hůl z osmdesátých let od konkurence prozatím nemá v úmyslu použít. "Vždycky mívám pomalejší start do sezony," uvedl.

Nikdy ale neřekl, že Ping Eye 2, pro kterou si výrobce už dávno vymohl výjimku z pravidel, nikdy nepoužije. "Myslím, že americká golfová asociace a Ping udělaly pokrok v jednáních a jistě se nakonec dohodnou," vysvětlil svůj současný postoj.

Mickelson se totiž před třemi týdny se svými kritiky nakonec shodl, že řešení by neměli mít v rukou hráči, ale orgány rozhodující o pravidlech. Vyzvali tedy společně zodpovědné osoby k akci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze