Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Recept Hartigové na Slavii: Nedělat chyby a pokrýt Krystal Vaughnovou

Michala Hartigová se soustředí na zápas svého Hradce Králové. | foto: ČBF / Václav Mudra

23 2016
Víkendová prohra na začátku cesty vyřazovací částí ligové soutěže, po které loni došly až ke stříbrným medailím, není příjemná. I proto, že ve čtvrfinálové sérii se Slavií přišla na domácí palubovce. Přesto kapitánka hradeckých basketbalistek Michala Hartigová před středečním druhým zápasem, který se odehraje vpodvečer v pražském Edenu, považuje za nejdůležitější, aby hráčky necítily zbytečný tlak.

„Náš vstup byl sice hodně nešťastný. Když jsme hrály doma, měly jsme to využít, ale je to teprve začátek a je ještě dost možností sérii otočit,“ uvedla kapitánka hradeckého družstva po sobotní porážce, která poslala do vedení ve čtvrtfinálové sérii hráčky pražské Slavie.

Slavie má výhodu domácího prostředí a prohrávat s ní 0:2 v sérii, která se hraje na tři vítězství, už by bylo dost nepříjemné.
Bylo, ale takhle nesmíme hlavně před zápasem uvažovat. Do Prahy nesmíme jet s obavou, že se tam stane něco zásadního ve chvíli, kdy prohrajeme. Tímhle se nesmíme svazovat, je potřeba to brát jako normální zápas. Pak můžeme využít náš basketbalový potenciál, kvalitu určitě máme.

V prvním utkání série jste na domácí palubovce tři čtvrtiny většinou sice těsně, ale vedly. Co se stalo v poslední části, že jste utkání nedotáhly k vítězství?
Abych řekla pravdu, sama moc nevím. Soupeřkám tam ale najednou padly trochu lehčí koše, dostaly se tím do laufu. Naopak my jsme něco neproměnily a ony šly do vedení. Tím získaly pohodu.

Střelecky zápasu jasně kralovala Krystal Vaughnová, která zaznamenala 33 bodů. Stačilo ji ubránit a vyhrály byste?
To jsou jen kdyby. Podle počtu nastřílených bodů se sice může zdát, že tohle utkání bylo jen o ní, ale já si myslím, že to tak nebylo. Slavia má dost kvalitních hráček, které Vaughnovou v případě, že ji dobře ubráníte, zastoupí.

Přesto předpokládám, že to, jak Vaughnovou ubránit, budete řešit. Co na ni bude platit?
Ona je pod košem hodně silná hlavně v situacích, kdy na něj s míčem čelem k němu najíždí. To se pak už snad ani nedá ubránit, s míčem do koše donese i vás. Proto se budeme muset snažit, aby se na ni do této situace míč dostal co nejméně.

Utkvěl vám v hlavě ještě nějaký taktický postřeh ze sobotní porážky?
Asi ten, že bychom se měly vyvarovat hloupých chyb při bránění, aby to soupeřky se střílením košů měly co nejtěžší. Právě tohle se nám v závěru sobotního zápasu moc nedařilo. Přitom jsme na tom nebyly ve statistikách nijak hůř než Slavie.

Do čtvrtfinále jste šly z třetího místa, Slavia ze šestého, jste tedy favoritkami, které ale začaly porážkou...
Že to nebude jednoduché, se vědělo dopředu. Slavie má velmi kvalitní kádr, herně srovnatelný s námi, který v průběhu sezony posílila. Je na nás, abychom využily naše přednosti, třeba to, že jsme spolu delší dobu a jsme sehranější.Najdete na iDNES.czmobilní verze