Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Snad budu v Karlovarsku oporou týmu, říká volejbalista Sukuba

Michal Sukuba | foto: Ladislav Němec, MAFRA

2 2014
Získal šest extraligových titulů a dlouho působil v nejlepším domácím volejbalovém klubu současnosti v Českých Budějovicích. Přesto akceptoval nabídku nováčka nejvyšší soutěže VK ČEZ Karlovarsko. „Bude to velká změna oproti mému předchozímu angažmá, těším se, že budu součástí nově vznikajícího družstva,“ prohlásil třiatřicetiletý Michal Sukuba.

Co očekáváte od nového extraligového angažmá?
Bude to pro mě nová výzva v novém prostředí. Chci se „poprat“ o místo v sestavě a strávit na hřišti víc času než v loňské sezoně.

Není to krok do neznáma, když jste z mistrovského týmu přestoupil do nově vzniklého klubu?
Bude to určitě velká změna oproti mému předchozímu angažmá. VK ČEZ Karlovarsko je nově vznikající družstvo a já se těším, že budu jeho součástí a snad i oporou.

Nakolik je pro vás výhodou, že dobře znáte trenéra Broma, hrajícího šéfa klubu Novotného či smečaře Rojase?
Trenéra i šéfa klubu znám dlouho a výhodou je, že víme, co od sebe můžeme očekávat. Jejich pozice v klubu hrála důležitou roli při mém rozhodování o přestupu. S Andym jsem hrál dva roky v Budějovicích a na hřišti i v šatně jsme si rozuměli.

V Českých Budějovicích jste plnil i roli kapitána. Jakou úlohu převezmete v Karlovarsku?
Jak znám trenéra Broma, tak si bude určitě chtít s každým hráčem promluvit a nastíní mu jeho pozici v družstvu, co od něj očekává a jakou roli by měl plnit. Zatím vím, že budu patřit k těm starším hráčům.

Karlovarský extraligový tým bude úzce spojen s družstvy mládeže. Vy budete začínajícím volejbalistům vzorem i v rámci společných tréninků a dalších aktivit. Jak vnímáte tuhle stránku volejbalového života?
Tyhle aktivity vnímám velmi pozitivně, jsou součástí naší práce. Jde o předávání zkušeností a rad při trénincích, jak se posunout dál v herních dovednostech a podobně.

Jak budete řešit bydlení a vůbec rodinný život?
Bydlení momentálně řeším s pomocí klubu. Dceři byl na začátku června rok, tak se nás školka zatím netýká. Holky se ke mně v průběhu srpna připojí a na společný život v novém městě se moc těšíme.

Co víte o Karlových Varech a karlovarském regionu?
Jsou největší lázeňské město proslulé zejména filmovým festivalem, Becherovkou, Mattoni a víc vám povím za rok.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze