Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Těžko se hledají slova, řekla kapitánka Elhotová po bleskovém vyřazení

Česká basketbalistka Kateřina Elhotová u míče v utkání proti Maďarsku. | foto: FIBA

17 2017
Třetí zápas si sice ještě zahrají, ale už po těch dvou vědí, že jejich cesta na evropském šampionátu rychle skončí. Bez úspěchu, na který byly natěšené i proto, že se mohly předvést českým fanouškům. „Těžko se hledají slova,“ řekla kapitánka basketbalistek Kateřina Elhotová po prohře 70:74 s Maďarskem, která Češkám vzala naději na postup.

Maďarsko jste musely porazit, abyste mohly v turnaji pokračovat a v jednu chvíli jste k tomu měly velmi blízko. Proč jste to nedotáhly?
Je to smutné, že si od Maďarek necháme takhle výhru vzít, tohle měl být náš zápas.

Na rozdíl od zápasu s Ukrajinou vám vyšel začátek zápasu a neztrácely jste.
V tom to asi bylo lepší než s Ukrajinou a konečně jsme začátek chytily. Jenomže konec pak může, jak se ukázalo, vypadat jinak. Myslím si, že důležitý je celý průběh zápasu, ne jenom začátek.

Fotogalerie

Ve druhé půlce třetí čtvrtiny jste vedli o šest bodů, na jejím konci o pět prohrávaly. Rozhodující moment zápasu?
Asi ano, ale těžko se to teď hodnotí. Dneska jsme měli vyhrát, prezentovaly jsme se basketbalem, na který se dalo koukat, ale bohužel to nebyl náš den.

V závěru, když jste prohrávaly, jste změnily obranu, z osobní jste přešly na zónovou...
Ony nás předtím docela rozebíraly a dávaly nám trojkové koše, tak to byla věc, abychom něco změnily. I když je pravda, že jsme zónu ani moc netrénovaly a nezkoušely v zápasech. Evidentně to moc nevyšlo.

Pondělní zápas se Španělskem bude už jen rozlučkou, jak se na to připravit?
Bohužel se to tak asi dá říct. My musíme mít ze sebe dobrý pocit. Dneska si myslím ho můžeme mít, jen se to nedokázalo dotáhnout. Vždycky když se zápas blíží ke konci, tak zabereme, ale pak ty koncovky nevyjdou.Najdete na iDNES.czmobilní verze