Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradilkův špatný den. Nenechám se otrávit jednou bránou, řekl kajakář

Vavřinec Hradilek na mistrovství Evropy v německém Markkleebergu. | foto: Jan Homolka/ kanoe.cz

30 2015
Markkleeberg (Od našeho zpravodaje) - Když vystoupil z lodi, vypadal zlomeně. Naštvaně. Český kajakář Vavřinec Hradilek na mistrovství Evropy ve vodním slalomu nepostoupil do finále. „To se stává, ale celý dnešek pro mě není dobrej,“ řekl populární závodník.

„Zazdil jsem to na poslední povodě, nebo předposlední. Vlastně i předposlední, takže... Jinak ta jízda byla dobrá, si myslím. Je to prostě škoda,“ líčil českým novinářům 29letý Hradilek.

Stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 tak podruhé za sebou chybí na evropském šampionátu mezi finalisty. „Nepohlídal jsem si ten konec, udělal jsem chybu, která se stává. To je sport.“

Jste naštvaný? Zlomený?
Nejsem zlomenej. To se stává. Nejsem jedinej z těch lepších, nebo spíš těch, co mají naježděno trochu víc, kdo vypadli. Trať byla těžká, líbila se mi. Jelo se mi docela dobře.

Fotogalerie

Která pasáž byla nejtěžší?
Konec je fyzicky náročnej. Když docházejí síly, tak vám to může trochu utéct. Přes ten proud je těžké přejet. Ale na trati není žádné vyloženě těžší místo než jinde.

Celkově vám umělý kanál u Lipska nesedl? Nebo rozhodla jediná chyba?
Nejezdí se mi tady špatně, ale není to moje oblíbená voda. Prostě jsme udělal jednu chybu. To se mi na sportu líbí, prostě se to občas stává. Budu se soustředit na další závody. Doufám, že mi půjdou líp než tyhle.

Do cíle po vás přijel kolega Jiří Prskavec. Bavili jste se?
Ne, ne. V té chvíli není moc co řešit. Napsali mu šťouch. Ne? Tak aspoň někdo tam postoupil.

Konkurence v českém týmu se zvýšila, v semifinále byl i nováček Ondřej Tunka. Motivuje vás to i vzhledem k nominaci na olympiádu v Riu?
Nemusím mít takovou motivaci, stačí, že mě náš sport baví a nenechám se otrávit jednou bránou. Jediné, co mě mrzí, že se přijel podívat judista Jarda Ježek s kamarády a moc jsem jim toho neukázal.

Nedávno jste se léčil po autonehodě. Mělo to vliv? Jak jste se cítil fyzicky?
Určitě to nerozhodlo. Myslím, že jsem se dobře připravil. Věci, které jsou mimo sport, mě ráno trochu rozhodily, ale to se stává.Najdete na iDNES.czmobilní verze