Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Italové Cappelliniová a Lanotte slaví první evropský titul v tancích

Italští krasobruslaři Anna Cappelliniová a Luca Lanotte získali premiérový evropský titul v tancích. | foto: AP

16 2014
Italští krasobruslaři Anna Cappelliniová a Luca Lanotte vybojovali v Budapešti premiérový evropský titul v tancích. Kvůli pádu partnerky při twizzlech za nimi o 1,1 bodu skončili Rusové Jelena Ilinychová a Nikita Kacalapov. Bronz patří Britům Penny Coomesové a Nicholasovi Bucklandovi.

Vedoucí duo po krátkém tanci dělily pouhé čtyři setiny bodu a dnes jejich souboj rozhodla jediná chyba. Oba páry si pro volný tanec v olympijské sezoně vybraly klasickou hudbu, díky vyšší známce za techniku měl nakonec navrch Lazebník sevillský v podání krasobruslařů z Apeninského poloostrova.

Rusové, kteří jeli na hudbu z baletu Labutí jezero, doplatili na pád devatenáctileté Ilinychové při sérii sólových otoček v druhé polovině volného tance. Stejně jako jejich italští rivalové však při olympijské generálce prokázali výbornou formu. V Soči se vedle zámořských soupeřů utkají rovněž s Francouzi Péchalatovou a Bourzatem a Rusy Bobrovovou se Solovjovem, kteří se v Budapešti nepokusili navázat na své tituly z uplynulých let, ale dali přednost přípravě na olympiádu.

Zbývajícím dvěma ruským párům, které byly po krátkém tanci těsně pod stupni vítězů, útok na medaili nevyšel. Coomesová a Buckland totiž byli na rozdíl od nich ve svém vystoupení na hudbu Michaela Jacksona bezchybní a díky vylepšení osobního rekordu o téměř šest bodů se bezpečně udrželi na třetí pozici.

ME v krasobruslení

Budapešť

Taneční páry - konečné pořadí: 1. Cappelliniová, Lanotte (It.) 171,61, 2. Ilinychová, Kacalapov (Rus.) 170,51, 3. Coomesová, Buckland (Brit.) 158,69, 4. Sinicinová, Žiganšin 153,73, 5. Rjazanovová, Tkačenko (všichni Rus.) 150,44, 6. Zlobinová, Sitnikov (Ázerb.) 147,78, ...Myslivečková, Brown (ČR) vyřazeni po krátkém tanci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze