Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Radost ve výhni: Fejfar domácí diváky v Pace nezklamal, finále vyhrál

RADOST. Domácí závodník Václav Fejfar se raduje z vítězství ve finále ME v autokrosu v Nové Pace. | foto: Josef Vostárek, ČTK

7 2015
Oblíbenec novopackého publika Václav Fejfar své příznivce nezklamal a dojel si na domácí trati i v třetím závodě letošního mistrovství Evropy pro vítězství. Ve své třídě Touring Autocross zatím průběžnému pořadí vévodí.

Domácí autokrosař Václav Fejfar dokázal ovládnout i třetí díl mistrovství Evropy v kategorii Touring Autocross. Po minulých dvou jasných vítězstvích, při kterých neztratil ani bod, se od Fejfara čekalo něco podobného i na domácí trati. Závodník však už před závody avizoval, že před domácími fanoušky budou pro něho závody nejtěžší, a tato předpověď se potvrdila.

V sobotních trénincích i v první rozjížďce šlo vše podle plánu, avšak ve druhé rozjížďce Fejfar dostal desetivteřinovou penalizaci za souboj s Pavlem Svobodu. To znamenalo, že ve třetí startoval až z druhé řady. Po dobrém startu se dostal hned na třetí místo a znovu útočil na Pavla Svobodu. Ten se po kontaktu přetočil a Fejfar byl po rozjížďce diskvalifikován.

To pro něho znamenalo druhou řadu i v semifinále, v něm Fejfar zabojoval a dojel druhý za Otakarem Výborným. Do finále tak šel z třetí pozice. Hned po startu dokázal využít souboje Výborného s litevcem Pleskovasem a po vnějšku dokázal oba předjet a poté dojet pro třetí vítězství.

„Sobota byla z mého pohledu skvělá, ale přišla nedělní druhá jízda, kde jsem dostal desetivteřinovou penalizaci. Kontakt tam byl, ale bylo to sporné. Spíše mě však mrzí jízda třetí, ve které jsem byl diskvalifikován. To beru jako velké zklamání,“ řekl vítěz Václav Fejfar.

Za Fejfarem dojel druhý Otakar Výborný a třetí skončil Litevec Paulius Pleskovas. „Finále jsem jel pro diváky, protože jsem je během dne zklamal, určitě to pro mě byl nejtěžší závod z celé sezony a jsem rád, jak to dopadlo,“ dodal Fejfar. V celkovém pořadí seriálu mistrovství Evropy má náskok devíti bodů na Otakara Výborného, třetí je Paulius Pleskovas.

Kategorii Super Buggy ovládl Němec Bernd Stubbe před Francouzem Davidem Anacletomem a třetím Johanem de Jongem. Nejlepší z domácích jezdců byl šestý Petr Turek. Největší naděje Jakub Kubiček havaroval hned po startu a závod nedokončil. Pořadí nadále vede Stubbe před de Jongem.

V kategorii Buggy 1600 se z našich jezdců nejvíce dařilo Markovi Sekaninovi, který přestože ve finále startoval ze třetí řady, se dokázal propracovat až na stupně vítězů, když skončil na třetím místě. Závod ovládli francouzští jezdci, první skončil Johnny Feuillade a hned za ním dojel Florent Tafani. Ten vede i průběžné pořadí před Feuilladem, třetí je náš jezdec Sekanina. Kategorie Junior Buggy byla nakonec vedle Fejfarovy jediná, kde se čeští jezdci prosadili, nejlepší pozice jim patří i v průběžném pořadí šampionátu.

Do Štikovské rokle si za víkend našlo cestu přes deset tisíc fanoušků. „Závody byly při velké účasti jezdců po oba dny ohromně napínavé. Extrémně teplé počasí mělo velký vliv na jednotlivé souboje, kterých bylo hodně a byly často řešeny komisí. Po sportovní stránce měly závody vysokou úroveň a všichni máme radost, že vyhrál Václav Fejfar,“ prohlásil bezprostředně po závodě tiskový mluvčí závodu Pavel Vydra.

Další díl mistrovství Evropy je na programu za dva týdny ve Francii, po němž bude letošní šampionát přesně v polovině .

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze