Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší Čech i přes naražená žebra. Triatlet Čelůstka na ME nezapadl

Triatlonista Jan Čelůstka. | foto: www.jancelustka.cz

23 2014
Vlastní nešikovnosti se v cíli smál zlínský triatlet Jan Čelůstka. Na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu v rakouském Kitzbühelu obsadil čtrnácté místo a až pak si začal uvědomovat, že jej vlastně bolí pořádně naražená žebra.

Z čeho?

„Při naskakování na kolo jsem provedl nevídaný kousek. Sklouzl jsem ze sedla, dopadl na své zadní kolo a o vlastní sedlo si narazil žebra. To se jen tak nevidí,“ popsal na svých webových stránkách. „Na průběh závodu to ale nemělo žádný vliv a naražená žebra jsem si skutečně uvědomil až v cíli.“

Spokojený byl s počasím, které ve známém alpském středisku při mužském závodu panovalo.

„Bylo krásné počasí, zato některé ženy z pátečního závodu rozmrzají možná ještě teď,“ usmál se Čelůstka, který čtrnáctým místem napodobil nejlepší Češku Petr Kuříkovou. Náročnou trať složenou z 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu zvládl Čelůstka v čase 1:56:16, za vítězným Alistairem Brownleem z Velké Británie zaostal 2 minuty a 8 vteřin.

„Ten nedal nikomu šanci a šel svůj závod,“ reagoval Čelůstka na výkon olympijského vítěze, který si doběhl pro třetí evropský titul. „Já jsem plavání bez neoprénu ve Schwarzsee, které mělo 20,8 stupňů, zvládl docela dobře a byl jsem v kontaktu s první skupinou,“ uvedl k první disciplíně.

Po zmiňovaném nešťastném pádu pak prožil první dva cyklistické okruhy ve druhé skupině, ale na běh vyráželo 53 triatletů pohromadě. „Cyklistika se mi jela parádně a trochu jsem litoval, že nebyla těžší trať,“ povzdechl si.

Závěrečný desetikilometrový běh rozběhl opatrněji. „Stále mám v dost živé paměti závod v Číně, kde jsem byl rád, že jsem se dostal do cíle,“ poznamenal Čelůstka.

„V polovině běhu jsem se pohyboval mezi 20. a 25. místem, to už nebylo na co čekat. Ve větru se mi samotnému sice moc dobře neběželo, ale tempo jsem dokázal lehce stupňovat. Čtrnáctou příčkou jsem sice svůj cíl na účast v top 10 nesplnil, ale umístění i výkon mě nakonec potěšily, protože konečně zas vidím zlepšení, které mi v prvních závodech chybělo,“ přiznal. Půl minuty za Čelůstkou doběhl na 22. místě Přemysl Švarc, Tomáš Svoboda skončil na 26. příčce a 56. byl Tomáš Řenč. Martin Novák závod nedokončil.

Čelůstka společně se Svobodou, Vendulou Frintovou a Petrou Kuříkovou ještě utvořil tým pro nedělní závod smíšených štafet. Česká reprezentace v něm obsadila šesté místo.

„V úterý ráno odlétám na další díl série mistrovství světa do Chicaga,“ zmínil svůj další program Čelůstka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze