Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězdný tým atletů vyrazil na ME družstev. A chce zpět do superligy

ATLETICKÉ HEMŽENÍ. Ve čtvrtek dopoledne se na Letišti Václava Havla sešla česká atletická reprezentace. | foto: Ivana Roháčková

18 2015
Loni o udržení v superlize těsně přišli, letos to chtějí napravit. Čeští atleti vyrazili ve čtvrtek dopoledne z Prahy na mistrovství Evropy družstev do řeckého Hérakleionu, kde budou chtít v prvoligových bojích o víkendu potvrdit příslušnost k elitě. „Věřím, že by postup zpátky do superligy neměl být problém,“ prohlásil šéftrenér Tomáš Dvořák.

I na oficiálních stránkách Evropské atletické asociace si všimli: Ten tým je silný. 

Česká sestava skutečně obsahuje mnoho es. Běžci Maslák, Holuša, Hejnová či Rosolová, tyčkař Kudlička, oštěpařka Špotáková, dálkař Juška... Takový výběr budí respekt. „Jedeme v plné síle,“ hlásil spokojeně Dvořák.

Do zcela elitní chybí jen zraněný oštěpař Vítězslav Veselý, kterého trápí zraněné tříslo. „Vůči zbytku sezony je to asi rozumný krok,“ uznal Dvořák ve čtvrtek dopoledne na ruzyňském letišti.

Fotogalerie

Tam bylo vůbec rušno: kromě atletů vyráželi na cestu také čeští softbalisté, které čeká mistrovství světa. A mihnul se na něm i fotbalový šéf Miroslav Pelta.

Největší pozornost novinářů i fanoušků ale budila početná výprava atletů v červených týmových tričkách. Děti se chtěly fotit s hvězdami, prosily o podpisy Masláka či Špotákovou.

Loni Čechům o tři a půl bodu uniklo udržení v superlize, a tak letos místo ruského přístavu Čeboksary, kde soupeří elita tentokrát, zamířili do Hérakleionu, hlavního města Kréty, kde se konají prvoligové boje. „To je jediná náplast, že nemusíme někam na Sibiř,“ usmála se Špotáková.

O postup budou bojovat proti dalším 11 týmům, místo mezi elitou připadne třem nejlepším. „Papírově by největším soupeřem mělo být asi Nizozemsko, které loni spadlo spolu s námi,“ předpokládá Dvořák.

Na Krétu přitom nejlepší vzpomínky nemá. „Byl jsem tam jednou na šílené dovolené s vlastními dětmi. Doufám, že teď to bude příjemněji strávený čas. Ne, že by tehdy nebyl, ale teď o nás bude postaráno, tehdy jsem se musel starat o všechno sám,“ vykládal.

Zejména jeho svěřenci se chtějí postarat o to, aby příště zase závodili proti těm úplně nejlepším.Najdete na iDNES.czmobilní verze