Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nakopáváky, spánek a horory. Rosolová chce v Lille letenku do Londýna

Denisa Rosolová během semifinále 400 metrů překážek na olympiádě v Riu, archivní foto | foto:  Michal Růžička, MAFRA

23 2017
Lille (Od našeho zpravodaje) - Znovu posunula své letošní maximum. Přesto to na letenku na světový šampionát do Londýna nestačilo. Denisa Rosolová v rozběhu na 400 metrů překážek na mistrovství Evropy družstev zaostala za A limitem o 23 setin. Hladce však postoupila do sobotního finále, ve kterém se znovu pokusí o překonaní hranice 56,10 sekundy.

Znovu jste posunula své letošní maximum. Cítíte, že v sobotním finále už by to mohlo vyjít?
Popravdě jsem dnes věřila, že poběžím na čas 55,9 sekundy, ale podmínky nebyly ideální. Musím věřit, že se mi to povede. Už chybí opravdu kousíček.

Celý den na stadionu v Lille fouká silný vítr. Znepříjemnil i váš výkon v rozběhu?
Rozhodně. Na překážky musí být ideálně bezvětří. Když vám dvě stě metrů fouká do zad, potom se to otočí, tak se celý rytmus změní. Podmínky byly pro všechny stejné. Jsme ráda, že jsme se dostala do finále. Tam už to bude jiný závod.

V závěrečných metrech jste lehce ztratila. Nakonec z toho bylo třetí místo a přímý postup do sobotního finále. Docházely síly vám síly v cílové rovince?
To si nemyslím. Snažila jsem se zrychlit. Ale popravdě jsme si myslela, že to bude snadnější. Tu poslední stovku jsem trochu podcenila.

Jak si před finále odpočinete?
Určitě si dám dobrou večeři a pak se budu snažit usnout. Mám ale v sobě hodně nakopáváků, takže to bude trochu složitější. Včera jsme s Luckou Koudelovou, se kterou bydlím, zhlédly dva horory, tak nás to možná čeká i dnes.

Jaké?
První byl Ouija, to bylo docela dobrý. Potom jsme koukly na Metro, ale to už já ráda nemám, protože jsou to krváky. Já mám raději psychologické.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze