Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Z Lille do Londýna. Rosolová i Hrubá si zajistily letenku na MS

Denisa Rosolová před startem běhu na 400 metrů překážek na ME družstev v Lille. | foto: ČAS/Aleš Gräf

26 2017
Lille (Od našeho zpravodaje) - Kromě týmového úspěchu těší překážkářku Denisu Rosolovou a výškařku Michaelu Hrubou i individuální počínání na ME družstev. Na stadionu v Lille si obě reprezentantky zajistily letenku na mistrovství světa do Londýna.

Obrovská úleva byla vidět především na Denise Rosolové. Běžkyně na 400 metrů překážek se vracela po operaci Achillovy šlachy, kterou musela odložit kvůli ošklivému pádu na halovém mistrovství Evropy v Bělehradě.

Rosolová se na ovály dokázala vrátit a každým výkonem výrazně zlepšovat. Na republikovém šampionátu v Třinci posunula výkon z Odložilova memoriálu o 31 setin. Limitu 56,10 vteřin na mistrovství světa v Londýně se přiblížila i ve francouzském Lille během evropského šampionátu družstev. V pátečních rozbězích za ním zaostala o 23 setin.

„Ve finále to bude jiný závod,“ domýšlela.

Třicetiletá Rosolová nakonec s časem 55,59 sekund doběhla na čtvrtém místě. Kromě zisku bodů pro českou výpravu neskrývala radost ani z jisté účasti na mistrovství světa.

„V cílové rovince jsem si říkala: Tahej, jde ti o čas!“ popisovala. „Nyní musím nahnat měsíční tréninkový výpadek, aby to v Londýně nějak vypadalo.“

Osobní rekord pod širým nebem si dokázala vylepšit i teprve 19letá výškařka Michaela Hrubá. Právě hranice 194 centimetrů byla stanovena jako limit pro Londýn.

Výškařka Michaela Hrubá na ME družstev v Lille.
Výškařka Michaela Hrubá na ME družstev v Lille.

„Necítila jsme, že by to dnes mohlo vyjít. Při rozskakování jsem měla dva divné pokusy,“ popisovala průběh závodu. „Pak jsem se ale chytla a skončilo to takhle,“ doplnila.

Rekord v hale má brněnská atletka ještě o jeden centimetr výš. Přesto v Lille dokázala atakovat hranici 197 centimetrů.

„Štrejchla jsme to stehnem, ale už jsem byla tělem za laťkou. Těch 194 jsem skončila s menší rezervou,“ popsala. „Necítila jsme se na rozběhu, ale když ho trefím, skáču vysoko,“ vysvětlila důvody lehčí stagnace, kterou prožívala během posledních měsíců.

Jako nováček na evropském šampionátu družstev si tedy vedla znamenitě.

„Motivaci jsem určitě měla, ale bylo to zároveň hodně stresující. Nechtěla jsem zkazit hned první výšku a získat pouze jediný bod. Třetí místo (dělené s Itálií) a osm a půl bodů je dobrý přínos.“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze