Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ME basketbalistů budou v roce 2017 opět pořádat čtyři země

Španělský basketbalista Pau Gasol ve finále mistrovství Evropy prochází litevskou obranou. | foto: AP

12 2015
Mistrovství Evropy basketbalistů v roce 2017 uspořádají stejně jako letos čtyři země. O pořadatelství se podělí Finsko, Izrael, Rumunsko a Turecko, závěrečné boje se uskuteční v Istanbulu.

Z pětice uchazečů tak neuspělo jen Polsko, čemž v sobotu rozhodl výkonný výbor mezinárodní federace FIBA. Česká reprezentace má účast na šampionátu jistou.

Původně měla šampionát pořádat Ukrajina, jenže kvůli politické situaci se ho musela vzdát stejně jako letošního ME.

Tehdy FIBA sáhla pod časovým tlakem ke krizovému řešení a rozdělila turnaj mezi Lotyšsko, Chorvatsko, Německo a Francii. Tento model se však osvědčil zejména z diváckého pohledu, a tak se v něm FIBA rozhodla pokračovat.

Jedna ze základních skupin se uskuteční v istanbulské Abdi Ipekci Areně, kde je doma Galatasaray. Do Turecka se ME přesune potřetí v historii po letech 1959 a 2001. Druhou skupinu bude hostit Finsko, které dostalo pořadatelství ke 100. výročí nezávislosti a k 50. výročí ME 1967, které rovněž hostily Helsinky.

Poprvé se zhostí role pořadatelů Izrael a Rumunsko, kde se bude hrát v Kluži v hale Polyvalenta. Skupina v Tel Avivu by byla zajímavá pro český tým vedený izraelským trenérem Ronenem Ginzburgem.

Finálová část šampionátu se uskuteční v istanbulské Sinan Erdem Areně, kde se konalo i finále MS 2010.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze