Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ME basketbalistů 2015 budou místo Ukrajiny hostit čtyři země

Evropskou elitu basketbalistů budou v rámci ME 2015 hostit hned čtyři země. | foto: AP

8 2014
Rozhodnuto. Mistrovství Evropy basketbalistů, jež měla v roce 2015 původně hostit Ukrajina, se uskuteční v Německu, Chorvatsku, Lotyšsku a Francii, která bude i dějištěm finálového utkání.

Pořadatelství šampionátu, na který se probojovali i čeští reprezentanti, Ukrajině kvůli bezpečnostní situaci v zemi v červnu odebrala mezinárodní federace FIBA. Nyní rozhodla v Madridu o nových pořadatelských zemích.

"Je to krok do neznáma, od kterého si mnoho slibujeme. Čtyři různí pořadatelé základních skupin znamenají určité výhody, ale zároveň i výzvy. Budeme prvním sportem, který se o pořadatelství v tolika zemích pokusí a bude zajímavé přínos, klady i zápory po akci porovnat," uvedl místopředseda ČBF a člen výkonného výboru FIBA Europe Jiří Zídek.

O ME se ucházelo osm zemí, neuspěly Finsko, Izrael, Polsko a Turecko. Předběžný zájem o spolupořádání šampionátu měla i Česká republika, svaz chtěl hostit jednu ze skupin, ale výkonný výbor v červnu rozhodl, že kandidaturu nepodá.

"Finální vybraná čtveřice se s mojí volbou shoduje hodně. Pouze jeden z uchazečů, kterého jsem podpořil, nakonec pořadatelství nedostal," řekl Zídek. "Francie zůstala jako jediný uchazeč o finálovou část, když se kandidatury na tuto fázi vzdaly Chorvatsko a Turecko. Jiná volba tedy ani nebyla."

Turnaj se bude hrát od 5. do 20. září, titul z loňského roku obhajují Francouzi. Zápasy v základních skupinách se uskuteční v Montpellieru, Záhřebu, Rize a Berlíně, turnaj pak vyvrcholí v Lille. ME bude zároveň součástí kvalifikace na olympijské hry v Riu de Janeiro.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze