Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


McRae hrozí odchodem z týmu

30 2000
- Jen v jediné z předchozích dvanácti rallye dojel až do cíle pilot Colin McRae a proto pohrozil stáji Ford, že po sezoně, kdy mu končí smlouva, z týmu odejde. "Už jsem zapomněl, jak vypadají stupně vítězů," poznamenal rozčarovaný Brit. "Sice tvrdě pracujeme na odstranění problémů, ale všechno zůstává při starém," postěžoval si. "Doufám, že mi Ford dokáže zajistit takový stroj, s nímž bych mohl získat titul mistra světa. Pokud ale neuvidím žádný pokrok, budu se muset ohlédnout po jiném voze, s nímž vyhraji." Před Katalánskou rallye, která začíná v pátek, ztrácí McRae na vedoucího Richarda Burnse se subaru 18 bodů.

Olympijská brána roku 2000 prezidentovi
Sošku "Olympijská brána roku 2000", symbol otevřenosti sportu v jedenadvacátém století, převzal prezident Václav Havel. Mezinárodní olympijský výbor tak oceňuje hlavy všech členských států za jejich podporu olympijskému hnutí. Cena, kterou Havlovi na Pražském hradě předali zástupci Českého olympijského výboru, je zmenšenou replikou skulptury pojmenované Velká brána. Ta by měla stát v parku před sídlem Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne. Jejím autorem je významný švýcarský výtvarník Nag Arnoldi.

Chcete vidět Tysona v akci? Máte dost peněz?
Nikterak levnou záležitostí není pro fanoušky boxu květnový zápas bývalého mistra světa Mika Tysona s Lou Savaresem v Miláně. Nejdražší vstupneka do do haly Filaforum, která pojme jedenáct tisíc diváků, stojí v přepočtu přes padesát sedm tisíc korun, nejlevnější téměř dva tisíce. Na předchozí Tysonův zápas, který se konal v lednu v Manchesteru, bylo vyprodáno všech jedenadvacet tisíc míst během dvou dní. Zápas proti Juliu Francisovi vyhrál Tyson k.o. už ve druhém kole.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze