Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


McLaren věří v Rakousku v úspěch

13 2000
S p i e l b e r g (R a k o u s k o) - Povzbuzena dvojnásobným triumfem z předchozího závodu ve Francii plánuje stáj formule 1 McLaren ve Velké ceně Rakouska další snížení náskoku Michaela Schumachera z konkurenční stáje Ferrari. "Triumf v Magny-Coursu celý tým ohromně povzbudil. Děláme vše pro to, abychom se na stejné úrovni pohybovali i nadále. Pokud se nám to podaří, budeme Rakousko opouštět s plným rancem bodů," pravil šéf britsko-německé stáje Ron Dennis.Zde čtěte další zajímavosti

Schumacherovi dosud na A1-Ringu nepřálo štěstí - vloni závodu pouze přihlížel, v roce 1998 po "výletu" mimo dráhu skončil třetí a o rok dříve dojel až šestý. Lepší zážitky má z Rakouska jeho nejvážnější pronásledovatel David Coulthard, který v předchozích třech letech vždy skončil druhý, a letos je navíc motivován skutečností, že nedělní závod bude jeho stým v mistrovství světa.

"Na statistiku moc nedám, ale stovka zní celkem pěkně. Někde jsem slyšel, že Jackie Stewart jel 99 Velkých cen, tak budu od neděle skotským mistrem," mínil před jubilejním startem Coulthard. Nehledě na statistické údaje touží skotský pilot především po dalším Schumacherově skalpu, čímž by snížil současný odstup 12 bodů. "Po vítězství ve Francii jsem pořádně nabuzený a ještě jsem objevil rezervy. Už je na čase, abych v Rakousku vyhrál, chci znovu snížit Schumacherův náskok," řekl jubilant.

Úřadující šampión Mika Häkkinen ztrácí na týmového kolegu šest bodů a narozdíl od vedení stáje vůbec poprvé letos naznačil, že v McLarenu se začíná hovořit o týmovém pořadí jezdců. "Jsem si jistý, že tým učiní správné rozhodnutí a já budu dělat to, co se ode mně žádá. David a já si rozumíme a jsme schopni se na takových věcech domluvit. Je jasné, že David pro mne udělal dosud strašně moc a pokud to bude požadovat, udělám totéž já pro něj," prohlásil Häkkinen.

Dosud jediný lídr šampionátu Schumacher čeká od závodu drama, jehož jedinými aktéry budou červené a stříbrné vozy. "Bude to znovu těsné a vyrovnané. Věřím ale, že tentokrát se v cíli objeví červená před stříbrnou," přál si dvojnásobný mistr světa, jenž před rakouskou GP zarputile testoval a pro závod bude mít k dispozici nový podvozek. Ve snaze dokonale vyladit stroj, přidal si dokonce v neděli na domovské trati ve Fioranu přesčasové testy.

"Musím zmobilizovat všechny své síly, abych v Rakousku vyhrál," je si vědom Schumacher. "Události v Magny-Coursu jenom potvrdily, co jsem vždy tvrdil: není správné dlouho před koncem  sezony hovořit o titulu. Ještě několik takových závodů jako ve Francii a dostanu se do prekérní situace," varoval Němec.


Průběžný stav MS po devíti závodech:
1. M.Schumacher (Něm./Ferrari) 56 bodů, 2. Coulthard (Brit./McLaren) 44, 3. Häkkinen (Fin./McLaren) 38, 4. Barrichello (Braz./Ferrari) 32, 5. Fisichella (It./Benetton) 18, 6. R.Schumacher (Něm./Williams) 14.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze