Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


McDowell si o Ryder Cup řekl, jak nejlépe mohl - vítězstvím ve Walesu

Graeme McDowell ve svých třiceti letech již získal pět titulů na European Tour | foto: www.europeantour.comAP

6 2010
Graeme McDowell patří mezi hráče, kteří pošilhávají po Ryder Cupu. A vítězstvím na Wales Open si o místo v týmu Colina Montgomerieho řekl hlasitě.

Hřiště Twenty Ten v resortu Celtic Manor, kde se bude v říjnu hrát prestižní Ryder Cup, neodolalo útokům hráčů na rekordně nízké výsledky. Domácí Rhys Davies, jenž je v posledních týdnech na evropské tour ve velké formě, v nedělním finálovém kole dokonce stanovil nový v podobě 62 ran.

Na vítězství na Wales Open to Daviesovi nestačilo. Z titulu se totiž raduje Graeme McDowell ze Severního Irska, jenž v neděli zahrál "jen" 63 ran a vyrovnal tím výkon Skota Stephena Gallaghera, který vydržel být rekordním pouhý den.

McDowell přitom vstupoval do neděle se ztrátou čtyř ran na vedoucího Němce Marcela Siema, jenž ale finálové kolo zkazil, oproti sobotě se zhoršil o osm úderů a skončil až sedmý.

Colin Montgomerie

Díky pátému vítězství na European Tour v kariéře se McDowellovi zvýšily šance na to, že se letos do Celtic Manoru ještě jednou podívá a podruhé si zahraje Ryder Cup. Nyní totiž v pořadí zabírá desáté místo, přitom prvních devět evropských golfistů má své místo jisté a tři další vybere kapitán Colin Montgomerie. Skotský veterán si na hřišti, které v posledních měsících prošlo na jeho popud změnami, nakonec skončil na 46. místě.

"Budu potřebovat úspěšné léto a asi i ještě jedno vítězství," řekl McDowell ke své rydercupové situaci. "Ale vítězství v Celtic Manoru by mohlo zvýšit moje šance na divokou kartu."

Velšský golfista Rhys Davies

Davies, který skončil druhý i minulý týden na Madrid Masters, k rekordu hřiště posunuly zejména dva eagly na čtyřparových osmičce a dvanáctce. K nim přidal ještě šest birdie. Naopak pouze jednou připsal ránu, a to až na šestnáctce.

Luke Donald, Wales Open

Na třetí příčku se posunul hlavní favorit a čerstvý držitel ocenění hráč května Luke Donald, vítěz z Madridu a druhý z Wentworthu. Donald patřil mezi hráče, kteří do Walesu přijeli hlavně kvůli tomu, aby se ukázali Montgomeriemu. A Angličan hrající převážně na americké PGA Tour jej rozhodně nezklamal a navíc si upevnil čtvrtou příčku v žebříčcích pro Ryder Cup.

Celtic Manor Wales Open

(par 71, dotace 2,17 milionu eur)

1. McDowell (Sev. Ir.) 269 (72+70+64+63), 2. Davies (Wales) 272 (67+73+70+62), 3. Donald (Angl.) 274 (75+65+69+65), 4. Gallacher (Skot.) 275 (70+73+63+69), Rock (Angl.) 275 (68+71+70+66) a Molinari (It.) 275 (67+71+70+67).

Autor:


Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze