Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Matušovy toulky po Evropě: Jsou tady i horší, ale nesmím dělat chyby

Stanislav Matuš hraje i turnaje v Česku, ale chce se hlavně otrkat za hranicemi | foto: Martin Kabát

18 2010
Atzenbrugg (Od zvláštního zpravodaje IDNES.cz) - Bez výdělku, unavený, ale přece vyrovnaný ukončil Stanislav Matuš své účinkování na Austrian Open. A poznal, co ho při startech v podobné konkurenci pravděpodobně čeká ještě víckrát. "Velký kus cesty přede mnou je, s tím se počítá," uvedl jediný Čech ve startovním poli turnaje European Tour.

Matuš nezopakoval své výsledky ze hřiště Diamond Country Clubu v Atzenbruggu, jichž tu dosáhl letos při turnaji Alps Tour. "Teď je hřiště výrazně delší," našel podstatný rozdíl dvaadvacetiletý hráč z Čeladné. "Ale to by nevadilo. Měl jsem si dávat víc šancí," dodal.

V jednotlivých kolech zahrál 80 a 77 ran, obsadil 127. místo a zaostal dvanáct ran za cutem. "Chybělo skórování, chyběly berdíky. Je to pro ně je to další cenná zkušenost," přijal svůj výsledek hráč, jenž teprve letos v červenci přestoupil mezi profesionály.

Stanislav Matuš, první kolo Czech Open 2010.

Před týdnem v italském Asti obsadil patnácté místo na turnaji Alps Tour. "Přijel jsem sem trochu unavený," přiznal. Novinku ve svém životě, tedy harcování po Evropě od štace ke štaci, musí teprve zažít.

Přece jen o něco delší aklimatizaci připisuje Matuš nezdar ve čtvrtečním úvodním kole. Zahrál v něm dvě birdie, ale také triple bogey a double bogey na poslední jamce: "Trošku mi odešel švih. V půlce kola mi to vždycky někde vypadlo a nevěděl jsem, co s tím, kam to poletí."

Ve čtvrtek si stěžoval na chybnou hru "z týčka", v pátek už to bylo na drivu o poznání lepší, ale český golfista nedokázal tentokrát výhodu větší přesnosti proměnit. "Ať si o tom výsledku myslí kdo chce co chce. Já jsem rád, že tady můžu být. Vidím, že jsou i horší, ale vidím i ty lepší. Musím vytrvat a dělat mnohem míň chyb, oni jich tolik nedělají," předsevzal si.

Stanislav Matuš, první kolo Czech Open 2010.

Výhodu toho, že mu agent Stephen Flanagan dokáže zajistit starty ve špičkové konkurenci, vidí Matuš také v zázemí, jaké mají hráči turnajů European Tour: "Jsou tady fyzioterapeuti, můžu kdykoli přijít odpočinout si a nechat se namasírovat. Je jenom dobře, že si zvykám zrovna na tohle. Uvidíme, jak dlouho to bude trvat," usmál se.

Má před sebou možnost startu na Challenge Tour v Egyptě. "Byl jsem ve flightu s hráčem z Challenge tour, aspoň vidím, jak tam hrajou," doplnil na adresu Australana, jenž těsně prošel cutem.Najdete na iDNES.czmobilní verze