Český lyžař Matěj Švancer vyhrál v Lausanne soutěž v Big Airu.

Český lyžař Matěj Švancer vyhrál v Lausanne soutěž v Big Airu. | foto: AP

Švancer při premiéře ve slopestylu SP těsně neprošel do finále

• 0
Freestylový lyžař Matěj Švancer při premiérovém startu ve slopestylu na Světovém poháru těsně neprošel do finále. Šestnáctiletý talent byl dnes na ledovci Stubai ve své kvalifikační skupině devátý, o jedno místo za postupem. V druhé skupině by mu známka 74,66 bodu na sobotní klání stačila.

Další český reprezentant Vojtěch Břeský skončil ve druhé kvalifikační skupině dvacátý, původně přihlášený Šimon Bartík nakonec nestartoval.

Švancer, vítěz Big Airu na loňské mládežnické olympiádě v Lausanne, kde byl také čtvrtý ve slopestylu, zvládl v kvalifikaci lépe první ze dvou jízd a průběžně patřil mezi osmičku postupujících. Domácí Hannes Rudigier se ale ve druhé jízdě zlepšil na 76,33 bodu a českého závodníka z finálové šestnáctky vytlačil. Ve druhé skupině by Švancerův výkon stačil na šesté místo a jistý postup do finále.

Švancer startoval ve slopestylu na SP poprvé. Mezi elitou se dosud představil jen dvakrát v Big Airu, mimo jiné i v únoru v Deštném v Orlických horách. V nižším Evropském poháru dokázal třikrát vyhrát (2x Big Air a 1x slopesyle).