Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Massa získal první body ve Ferrari

Ferrari, Schumacher, Massa - Jezdci týmu Ferrari Michael Schumacher a Felipe Massa v cíli. | foto: Reuters

19 2006
Sepang - Dvakrát za víkend měnil motor, startoval z poslední řady, přesto se v cíli usmíval. Felipe Massa získal po závěrečném souboji s lídrem svého týmu Schumacherem první body ve Ferrari. "Byl to skvělý závod," rozplýval se Brazilec. "Hodně mě bavilo čekat na ten správný moment a útočit na ostatní jezdce."

Pokud by nemusel začínat mezi posledními, věří Massa, že by dokázal bojovat s renaulty o vítězství. "S rychlostí auta jsem byl opravdu spokojený. Nebýt problémů s motorem, měl bych šanci na stupně vítězů a možná i na vítězství," sdělil pětadvacetiletý jezdec.

"Nevěřím tomu, že výkonnostně ztrácíme. Musím říct, že jsme zcela konkurenceschopní."

Po tragické sezoně 2005 se Ferrari skvěle předvedlo už před týdnem v Bahrajnu, kde Schumacher dokončil druhý a Massa se o stupně vítězů připravil jen smykem v úvodu.

V Malajsii odolával závěrečných deset kol Michaelu Schumacherovi a navíc musel, podle vlastních slov, šetřit benzin, protože při posledním tankování nedostal plnou dávku.

Překvapením pro všechny bylo, že tým Ferrari nenařídil Massovi, aby před sebe sedminásobného mistra světa nenápadně (týmová taktika je zakázaná) pustil. Jeho krajan Barrichello musel tento nepříjemný úkol splnit nesčetněkrát.

"Nikdo mi do vysílačky nic neříkal. Byl to běžný souboj o pozici, v němž jsem byl úspěšnější. Výsledek mě opravdu potěšil," potvrdil Massa.

Schumacher nebyl výrazně zklamaný, a v cíli se s týmovým kolegou vesele objímal. "Když vezmu v úvahu celý víkend, musím ten výsledek akceptovat," řekl Němec.

"Víc jsme asi dosáhnout nemohli. Před cílem jsem jezdil za Felipem, ale prostě jsem nebyl dost rychlý, abych ho předjel," dodal.

Autoři:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze