Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když se za mnou budou takhle střídat, tak mi to nevadí, říká Sáblíková

SUVERÉNKA. Martina Sáblíková nenašla přemožitelku ani ve čtvrtém díle Světového poháru v Heerenveenu. Na třech kilometrech vyhrála téměř o sekundu a půl. | foto: AP

11 2015
Na dlouhých tratích ještě letos nenašla přemožitelku. Martina Sáblíková si nadále drží suverénní postavení mezi rychlobruslařkami, sama je překvapená, že jí to tak jde. „Po cyklistické sezoně jsem vůbec netušila, jak to bude na ledě vypadat,“ řekla po vítězné trojce ve Světovém poháru v Heerenveenu.

Minulý týden jste vyhrála 40 závod Světového poháru, teď to bylo pro změnu čtyřicáté individuální vítězství. Velká spokojenost?
Já jsem za to samozřejmě hrozně ráda, protože od startu sezony mě ještě nikdo na třech ani na pěti kilometrech nikdo neporazil. Mám z toho fakt dobrý pocit a je to bezvadné. Nikdy jsem si nemyslela, že se něco takového může stát.

Lepší start do sezony už to asi ani nemohl být, ne?
Asi nemohl, no (smích). Už nevím, co by se muselo stát. Jsem hrozně spokojená, protože po té cyklistické sezoně jsem vůbec netušila, jak to pak bude vypadat na ledě a samotnou mě teď překvapuje, jak to jde.

Fotogalerie

Říkáte na ledě, jaký vlastně byl? Zhoršoval se, nebo tentokrát držel?
Bylo to hodně podobné jako minulý týden v Inzellu, protože holky, které minulý týden zajely dobře, tak tenhle víkend zase jely trošku hůř kromě třetí Rusky Grafové. Třeba Jolingová, která byla v Inzellu druhá, tak byla dneska šestá, takže se to dost prostřídalo. Je tady nový led a i podložka pod ním, takže nikdo nevěděl, jak nám to během závodu pojede. Je to poprvé, co se na něm závodilo.

Minulý týden jste říkala, že jste to v tréninku trochu přepískla, tentokrát bylo všechno v pohodě?
Teď to bylo v pohodě, i Petr věděl, že jsem to před tím minulým svěťákem s tréninkem trochu přepískla, takže ho podle toho trochu upravil. Snažila jsem se do toho stoprocentně dostat, což se mi povedlo a dneska to byla zase na té trati vidět.

Vy jste zase první, za vámi se střídá jedna Holanďanka za druhou. To je fajn pocit, když vás takhle nahánějí a stejně vás nedoženou, ne?
Tak to nevím, tuhle otázku bych asi měla předat na vyšší místa a zeptat se na to trenéra. Já tomu samozřejmě moc nerozumím. Jsem samozřejmě ráda, že já jsem zrovna ta, která se drží nahoře a když se za mnou takhle budou střídat, tak mi to samozřejmě nevadí.

Zítra se jede kilometr, v neděli 1500 a hromadný závod. Pojedete všechno?
Máme to v plánu, ale uvidíme, jak to půjde. Ta trojka v těch nohách zítra bude znát. Ale určitě se budu snažit.

Ale splněno už máte...
Samozřejmě. Trojka je pro mě omega všeho, na druhém místě je patnáctistovka, takže uvidíme. Tam hodně záleží na startu a jak se to rozjede. Když se rozjede dobře, tak pak je i čas většinou rychlý. Když se mi nepovede rozběh, tak dohánět manko na patnáctistovce je hrozně těžké.Najdete na iDNES.czmobilní verze