Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Divoká karta poslala Jakubšovou a Žolnerčíkovou mezi světovou elitu

Martina Jakubšová s poraněnou levačkou. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

19 2014
Na rozdíl od předešlých turnajů Světové série nemusejí hrát v Praze náročnou kvalifikaci. Pro Martinu Jakubšovou a Dianu Žolnerčíkovou to je velká úleva. Ostravsko-orlovská dvojice hrající za BV Karviná se v hlavní soutěži turnaje Prague Open představí na divokou kartu.

"Hodně by nás potěšil postup ze skupiny, o tom žádná," řekla Diana Žolnerčíková. Jaké budou mít ve skupině soupeřky, to se dozvědí ve středu večer, den před hlavní soutěží.

"Za tu divokou kartu jsme rády, protože probojovat se do hlavní soutěže z kvalifikace je pro každý tým těžké, už ten psychický tlak je obrovský," uvedla Martina Jakubšová. O tom se letos přesvědčily na všech třech podnicích Světové série, v nichž startovaly, pokaždé skončily v kvalifikaci.

"Poslední turnaj jsem ale proležela s angínou, ten se nám vůbec nepovedl," zmínila Žolnerčíková mexické Puerto Vallarta.

Dohromady se daly loni na podzim. Martina Jakubšová kvůli tomu předčasně ukončila smlouvu v extraligovém Sokolu Frýdek-Místek.

Původně měla Žolnerčíková hrát s někdejší reprezentantkou Terezou Petrovou. "Terka mě oslovila loni v srpnu, zkusily jsme to spolu, jenomže má malé dítě. Zjistila, že by to nezvládala," řekla Diana Žolnerčíková. Společně stihly jediný větší turnaj - Kontinentální tour v Linci, kde byly deváté.

Další světový turnaj Žolnerčíková odehrála s Barborou Cidlíkovou. A pak už začala spolupracovat s Jakubšovou. Společně zatím ve světě objely pět velkých soutěží. "Začaly jsme spolu hrát teprve nedávno, takže moc toho za sebou nemáme," potvrdila Žolnerčíková. "Nějaký posun ale vidět je."

Hlavně ji těší, že k sobě získala blokařku, byť 186 centimetrů vysoká Jakubšová je v šestkovém volejbale smečařkou. "To ano, ale je vysoká, takže na bloku je prospěšnější než já."

Jakubšová v přechodu na blok problém nevidí. "Blokování v šestkách a na písku je jiné, takže se budu snažit hrát co nejlépe, abychom v obraně na síti neměly problém." Shodují se, že zlepšovat pořád potřebují všechny herní činnosti.

"Obě jsme v beachi stále nováčky," připomněla Martina Jakubšová. "Hlavně si musíme na tom písku důvěřovat, věřit si, že to umíme, že jsme schopné vyhrávat."

Dokážou to už tento týden na Prague Open?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze