Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Martin Lébl: Nebyli jsme tým jako Němci

11 2006
Svitavy - Poslal míč do sítě a definitivně pohřbil umírající evropskou naději. Pokažený servis největší hvězdy českých volejbalistů Martina Lébla uzavřel druhý set. I když zápas ještě u konce nebyl, už nebylo o co hrát. Postup na mistrovství Evropy si zajistili Němci. "Musíme se poučit. Účasti na šampionátech nejsou zadarmo," prohlásil Lébl.

Samostatný český volejbal bude poprvé chybět na evropském šampionátu. To musí být hodně trpký pocit.
Je to velké zklamání. I když to největší jsme si prožili před týdnem, když jsme v Německu prohráli 0:3. Pak už byla šance na postup hodně malá. Na dnešní výkon můžeme být hrdi, ale z porážky jsme pochopitelně zklamaní.

Věřili jste před odvetou, že ještě můžete postoupit?
Šli jsme do utkání naplno. Chtěli jsme vyhrát, i když by to byl v podstatě malý zázrak. Vstup jsme měli výborný. Bohužel jsme nezvládli koncovku druhého setu. Kdybychom vedli 2:0, mohlo to vypadat jinak.

Bylo těžké se motivovat do zbytku utkání za stavu 1:1?
Bylo to i vidět. Někteří hráči to nezvládli zrovna dvakrát dobře. Chtěli jsme ale vyhrát kvůli skvělému publiku, kterému patří poděkování za podporu. Proto mě porážka mrzí. Je to další kaňka na dnešním večeru.

V čem vás Němci předčili?
V drobnostech. Byli mnohem lépe organizovaní, souhra mezi hráči jim klapala mnohem víc. Působili daleko víc jako mužstvo. V tom máme co dohánět.

Baráž byla už třetí propásnutou možností k účasti na mistrovství Evropy. Podle trenéra Prieložného to svědčí o slabší psychice týmu. Souhlasíte?
Trenéra Prieložného nebudu komentovat. Ať si říká, co chce.

Na čem tedy podle vás potřebuje český tým zapracovat?
Především na souhře jednotlivých hráčů, abychom víc působili jako tým. Člověk má pocit, že neví, kde hraje. Pořád se sestava točí, je to dost rozházené. Chtělo by to uklidnit a zavést nějakou koncepci. Teď chybí.

Autoři:


Témata: Reprezentace, Baráž
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze